Sivrihisar Haberleri

Zaferler Haftası Ağustos

26 30 agustos - Zaferler Haftası Ağustos

Allah’ın Büyük Lütfu 30 Ağustos Zaferi

“Ya Rab! Peygamberlere Nusret, zafer ahdini, bana da hususi olarak zafer vaadini yerine getirmeni senden isterim. Allah’ım, eğer sen şu bir avuç Müslüman’ın helak olmasını diliyorsan, sonra sana ibadet eden bulunmayacaktır”.

Peygamberimiz bu duayı Bedir Savaşında başlamadan önce Allah’a yalvarırcasına samimiyetle ve içten etmiştir. Bu samimi duaya Allah cevap vermiş, Müslümanlara zaferi nasip etmiştir.

Hepimizin bildiği üzere Müslümanların sayısı 308, Mekkeli müşriklerin ise 1000 kişi civarında idi. Müşrikler hem sayı hem de silah bakımından Müslümanlardan kat kat üstün olmalarına rağmen Müslümanlar imanları, inançları ve Allah’ın yardımıyla İslam tarihindeki ilk zaferi kazanmış oldular.

Ve bu ilk zafer nice zaferlerin kazanılmasına başlangıç olmuştur. Müslümanlar, tarihte nice savaşlarda sayı bakımından azken veya güç bakımından zayıfken zaferler kazanmışlardır.

Tarihimize baktığımızda Mohaç Meydan Muharebesi, Akka savunması, Preveze Deniz Savaşı, Malazgirt, Çanakkale, Kut-ül Emare ve 30 Ağustos gibi büyük zaferleri görürüz. Bunların ortak yanı sayıca ve silah bakımından düşmanlarımızdan az ve zayıf olmamızdır. Böyle olmasına rağmen iman, inanç ve tabi ki önce Allah’ın yardımı ile düşmanlara galip geldik.

Bedir ile başlayan zaferler zinciri günümüze kadar sayısız savaşlarda zaferlerle devam etti. İnşallah kıyamete kadar da bu zafer zincir halkası, kopmadan devam edecek. Bedirdeki iman, cihat, Allah ve Resulüne bağlılık ruhunu diğer kazandığımız tüm zaferlerde de taşıdığımız için bu şanlı zaferleri kazandık.

Bu ruhu taşıdığımız müddetçe zafer halkasına yenilerini ekleyeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın bilhassa düşmanlarımızın.

26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferinin 951. yılı

Şu üzerinde yaşadığımız aziz vatanımız, yurdumuz olan Anadolu’nun kapılarını biz Müslümanlara açan Malazgirt zaferi ve Anadolu’nun kapılarını düşmanlarımıza hiç açılmayacak şekilde kapatan, düşmanlarımızı yurdumuzdan kovduğumuz 30 Ağustos zaferi de aynı ruh ve bilinç ile kazanılmıştır.

Bu tarihimizin dönüm noktaları olan iki şanlı ve büyük zafer düşmanlarımızdan zayıf, sayı bakımından az, tüm şartlar aleyhimize olmasına rağmen kesin ve net bir zafer elde ettik.

Evet, tarihin ibresi 26 Ağustos 1071’i gösterdiğinde Türk ve dünya tarihinin dönüm noktası yaşanıyordu. Büyük komutan Alparslan ve şanlı ordusu Malazgirt’te Bizans ordusunu yenmiş. Artık medeniyetin beşiği birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış Anadolu’nun kapıları ardına kadar ebediyen Türklere (Müslümanlara) açılmıştı.

Bundan sonra Anadolu Müslümanlara ev sahipliği yapacak Müslüman Türkler buradan dünyaya huzur ve adalet dağıtacaklardı. Fakat dünyanın huzurunu istemeyen kimileri bizleri bu cennet vatandan atmak için var güçleriyle çalıştılar. Sayısız haçlı orduları hazırladılar, çeşit çeşit sinsi planlar yapıp bizi birbirimize düşürmeye çalıştılar.

Ama hepsinde Allah onları kendi planlarında boğdu. Kurtuluş savaşında bitmiş, hatta ölmüş bir millet topyekûn kadınıyla, çocuğuyla, ihtiyarıyla sanki yeniden dirilişi yaşarcasına düşmanlara karşı koyup topraklarımızdan kovduk.

Şimdi de gizli gizli planlar yaparak bizleri bölmeye parçalamaya, ardından da yutmaya çalışıyorlar. Her gün haince saldırarak askerlerimizi polisimizi şehit ediyorlar. Onlara sesleniyorum biz 26 Ağustos’ta buraya girdik dedeleriniz hep denedi ama hep başarısız oldular sizler de başarısız olacaksınız.

Çünkü Allah Kuranda buyuyor:

“Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.’” Al-i imran 139 ve ‘’Hatırlar mısın? İnkâr edenler seni etkisiz hale getirmek veya öldürmek ya da yurdundan çıkarmak için tuzaklar kuruyorlardı; onlar tuzak kuruyorlardı Allah da bozuyordu. Tuzak bozma işini en iyi yapan Allah’tır.’’ᅠEnfal 30

Elhamdülillah, artık Millet kendi kodlarını keşfediyor ve gerçek kodlarına geri dönüyor. Köksüz bir ağaç olduğuna inandırıldığı için her rüzgarda yere çarpılan bu Millet, tarihini öğrendikçe fırtınalara dayanıklı hale geliyor. Rabbim Milletimizi muzaffer etsin. İslam Sancağını taşımayı bu Millete nasip etsin. Amin.

Bir ülke düşünün savaştan mağlup çıkmış ordusu dağılmış, halkı yokluk kıtlık içinde, şehirler, köyler viraneye dönmüş, gençleri savaşta bir bir telef olmuş, sadece ihtiyarlar, kadınlar kalmış.

Bunu fırsat bilen tüm düşmanları dört bir yanını işgal etmiş. Bayrakları gönderden indirilmiş, ezanlar susmuş, camiler kapanmış fakat tarihinde hiç esarette kalmamış bu ülke milleti, tüm imkânsızlıklardan kendilerine imkân yaratarak topyekûn kadınıyla, çocuğuyla, ihtiyarıyla düşmana başkaldırmışlardır. Bu başkaldırış, özgürlüğe, ezana, camilere, al bayrağa ve vatana duyulan özlemdir.

Zaferler haftası olan Ağustos ayında yaşanan Allah’ın bizlere büyük lütfu olan Malazgirt ve 30 Ağustos zaferleri için Allah’a sonsuz şükürler olsun. Düşmanlara kapanan Anadolu kapılarının bir daha açılmamasını Allah’tan niyaz ederiz.

Tüm şehitlerimiz bilhassa Malazgirt ve Kurtuluş Savaşı şehitlerimiz ve gazilerimiz için Allah’tan rahmet dileriz. Allah bir daha şu güzel vatanımızı düşman çizmesi ile çiğnetmesin. AMİN.

***

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Zaferler Haftası Ağustos

Gönül Dağı Dizi Film

dizi