Arşiv

Yapay Zeka ve Robot Teknolojisi

Yapay Zeka ve Robot Teknolojisi.
yapay zeka - Yapay Zeka ve Robot Teknolojisi

TÜRKİYE, ASRIMIZIN BELKİ DE “EN KRITİK” TEKNOLOJİSİNDE DE “SÜPER LİG”DE

Kıymetli dostlarım, yapay zeka ve elbette bununla bağlantılı olarak – “robot teknolojisi”, beynelmilel (uluslararası) yüksek Teknoloji’nin günümüz itibariyle, en üst ve en son safhasını teşkil ediyor.

Bu teknolojide geri kalan ülkelerin, siyasi, ekonomik ve askeri kuvvetinden bahsedilemeyeceği bir devire girdik.

IHA’lar, SIHA’lar, 5. ve 6. Nesil uçaklar, insansız kara ve deniz araçları, uzay araçları, otomotiv, tip başta olmak üzere, yapay zeka ve robotlar, artık hayatımızın ve gelişmemizin “vazgeçilemezleri” ve hatta “ana unsurları” haline geldi.

Cenab-i ALLAH (C.C.)’a çok şükürler olsun ki, yazılım ve dijital / yapay zeka / robot teknolojilerinin kıymet ve ehemmiyetinin gayet iyi farkında olan ve hatta bütün bunlarda en ileri ve özgün çalışmalar, projeler ve eserler ortaya koyan bir Hükümetimiz ve bu Hükümetin önüne stratejik yol haritası ve hedefler koyan bir Cumhurbaşkanımız ve bu hedeflere ulaşabilmemizi temin edecek gizli kahramanlarımız, mühendislerimiz, ilim adamlarımız ve akademisyenlerimiz var.

Üniversitelerimizin bünyelerinde Teknoparklar boşuna yapılmıyor ve karşımızdaki şer ve küfür cephesinin, bütün bu müthiş gelişmelerden rahatsız olması ve içimizdeki “tasmalı işbirlikçilerini” akla hayale gelmeyecek yalan ve iftiralar ile üzerimize salması boşuna değil.!

Dikkat ediniz, bazı siyasi parti ve onların başlarında bulunanlardan, Türkiye’nin bu müthiş hamleleri ile alakalı bir kelime bile olsun takdir, tebrik, sevinçleri var mı.?

Hayır, kat’iyken yok. Olmadığı gibi, ALLAH (C.C.) muhafaza, iktidara gelseler, bütün bu projeleri “hizmete almama” merasimleri yapacaklarından ve hatta mümkün ise üzerlerini toprakla kapatacaklarından, zerre kadar şüphe etmiyoruz. İstanbul’da arıtma tesisinin ve “metro inşaatının başına gelenleri hepimiz biliyoruz, TV’den izledik..

Ve ne tuhaftır ki, bu eserleri “toprakla kapatan İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı’na, “hizmetlerinden” dolayı Hacıbektaş Belediye Başkanı tarafından “ödül” verildi. Bütün bu olup bitenleri vatandaşlarımızın dikkatlerine, insaflarına ve adaletlerine sunuyorum.

***

Rasim Duman
23 Ağustos 2021 – Kayseri

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Yapay Zeka ve Robot Teknolojisi

Gönül Dağı Dizi Film

dizi