Blogspot Şenay Tek

Yangın Bölgesi Mağdurları

Yangın Bölgesi Mağdurları
yangin magdurlari - Yangın Bölgesi Mağdurları

Yangın Bölgesindeki mağdurlar ;

1-Vergiden muaf olacaklar.

2- Geri ödemesiz HİBE, PARA DESTEĞİ alacaklar.

3- Sıfırdan hepsine EV yapılacak. Ve teslim edilecek.

4- Faizsiz çok uzun vadeli DEVLET DESTEĞİ verilecek.

5- İşyerleri zarar görenlerin tüm masrafları devletimiz tarafından karşılanacak.

6-Hayvanları yananların tüm masrafları devletimiz tarafından karşılanacak.

7- En geç bir ay içerisinde mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilecek.

8- Yanan ağaçların en az 15 misli ağaç dikilecek.

Evet benim devletim, kendisini halkına adamış pozitif enerjiye hizmet eden harika bir devlet. Benim milletim (istisnalar hariç) pozitif enerjiye hizmet eden muhteşem bir millet. Biz birleşince muhteşem oluyoruz. Rabbim hepimizden razı olsun. Bu süreci en az yara ile atlatmayı nasip etsin inşallah…

“Bu süreç normal bir süreç değil kısa süreli bir süreç değil. Uzun yıllar devam edecek bir süreç. Bu süreç genel itibariyle 100 yılda bir tekrarlanan bir karma süreci. Gök kapılarının açıldığı, şeytani ve rahmani orduların yeryüzüne indiği, bela ve musibetlerin yağmur gibi yağdığı enteresan bir süreç.

Bu musibetleri en az yara ile atlatmak için toplumların el ele vermesi gerektiği, toplu halde iyiliklerin, sadakaların, tövbelerin artırılması gerektiği. Herkesin birbiriyle helalleşmesi gerektiği, aşırı şükürün ve aşırı zikirin gerektiği bir süreç. İnsanların yangınlarla sellerle, depremlerle, salgın hastalıklarla, doğal afetlerle, kıtlıkla, siyasi çalkantılarla, varlıkla ve de yoklukla sınandığı zor bir süreç.

Devamlı olarak sadakanızı verin, zekat borçlarınızı hesap edip, malınızın içindeki hakkınız olmayan parayı temizleyin. Hakkı olana hakkını teslim edin helalleşin. Dedikodu ve gıybetten dilinizi sakının. Sakın ha maddi şeyler için YOK demeyin, elinizdekine şükredin. Baba ve annemizin duasını almaya bakın.

Her ne yaşanırsa yaşansın imtihan olduğunu bilin. Küfretmeyin SABREDİN. Malınızı fakirlere bölüşün. Aile olmanın kıymetini bilin, henüz vakit varken boş vaktinizi onlarla geçirin. İsraf etmeyin. ÇOKÇA TÖVBE EDİN.

En çokta Yunus a.s’mın balığın karnında iken yaptığı:
“Lailahe illa ente Sübhaneke inni küntü minezzalimin” duasını, Felak nas ve Ayetel Kürsiyi anlamlarıyla birlikte bol bol okuyun. Bugün yaşananların tamamına yakını bizim şükürsüzlüğümüz ve zalimliğimiz yüzünden yaşanıyor bunu bilin ve Allah’a sığının.

Bu dönemin sonunda yok diyenin malı yok olacak. Gerçekten yoklukla sınanacak. Sadaka ve zekattan kısanlar, Allah’a asi gelenler hastalıkla sınanacak. Allah’a şirk koşanlar, imanlarıyla ve akıl sağlıklarıyla sınanacak. Doğal afetlerden filan bahsetmiyorum bile.

Bakara suresi 214. ayet:

‘Yoksa sizden öncekilerin çektikleriyle karşılaşmadan cennete gireceğinizi mi sandınız? Onlar öylesine yoksulluk ve sıkıntı çekmişler, öyle sarsılmışlardı ki peygamber ve yanındakiler, “Allah’ın yardımı ne zaman gelecek?” demeye başladılar. Bilesiniz ki Allah’ın yardımı yakındır.’ buyuruyor.

Biz bizden öncekilerin yaşadıklarını yaşamadan onların geçtiği imtihanlardan geçmeden ölmeyeceğiz. diyorum.

***

Şenay Tek

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Yangın Bölgesi Mağdurları