Blogspot Şenay Tek

Uzaylılar Var mı

uzaylilar - Uzaylılar Var mı

Hani son yıllarda korona süreci ile birlikte sürekli uzaylıların dünyaya geleceklerine. Anunakilerin yeryüzüne ineceklerine dair bir takım konuşmalar arttı ya. Hani yıllarca Amerikan filmlerinde uzaylı ve UFO hikayelerini izledik. NASA’dan oradan buradan uydurma UFO görüntüleri izledik durduk ya.

Bu hikayeler ve görüntüler bir yönüyle doğru bir yönüyle yanlıştır. Onların uzaylı olarak tanımladıkları şeyler aslında, cinler ifritler ve şeytanilerdir. Ama Tabi ki onların inanç sisteminde bu varlıklar olmadığı için, bu yaratıkları uzaylı olarak tanımlıyorlar.

Bakın arkadaşlar, Allahu Teala tüm yaratılmışlardan önce Hz Muhammed’in nurunu yaratmıştır. Fakat Hz. Adem babamızın yaradılışından 2000 sene öncede yeryüzünde yaşaması için türlü türlü mahlukatlar yaratmış.. Onları da türlü türlü nimetlerle donatmıştır. Bunların en başında cinler yer almaktadır.

Yeryüzünde, insanoğlu yaratılmadan önce cin tayfası yaşarmış. Fakat kendi aralarındaki çekişmeler yüzünden arzda çok fazla cinayet işlemeye birbirlerini öldürmeye başlamışlar. Bunun üzerine Allahu Teala onların üzerine İblisin komutasında meleklerden askerler göndermiş. İblis ile onun komutası altında bulunanlar, öteki cinlerle savaşarak, onları denizlerdeki adalara ve dağların etrafına sürmüşler.

Bu zaferi kazandıktan sonra İblisin kalbinde gurur doğmuş ve: ‘Ben, kimsenin yapmadığı bir iş yaptım.’ diye övünmüş. Allah onun kalbinde doğan bu gururu görmüş bilmiş. Fakat İblisin yanındaki melekler bunu anlayamamışlardır.

Bu olayın üzerine Cenab-ı Hak, İblisin yanında bulunanlara: ‘Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım.’ demiş. Buna karşılık olarak ta melekler: ‘Sen, bizim kendilerini tenkile memur edildiğimiz cinlerin yaptığı gibi orada fesat çıkaracak ve kanlar dökecek biri mi yaratacaksın?’ demişlerdir” Hani hep derler ya ” melekler insanların kan dökeceğini nereden biliyordu.

Neden böyle bir cümle kurdular” diye. Ha işte.. Bu sorunun çıkış kaynağı budur. Melekler cinlerin yeryüzünde kendi aralarında döktükleri kanı çıkardıkları fesadı gördükleri için, Allahu Teâlâ’ya, bu soruyu sormuşlardır.

Şimdi gelelim Cin tayfasına. Bildiğiniz üzere, Bizler şu anda yeryüzünde yalnız değiliz, Cinler ifritler ve şeytani diğer yaratılmışlarla iç içe hatta aynı evlerde aynı bedenlerde yaşamaktayız. Aynı imtihana tabii tutulmaktayız.

Nitekim Allahu Teala kuranı Kerim’de “Ben insanları ve cinleri yalnız bana ibadet etsinler diye yarattım” diye buyurarak, niyetini ve onların varlıklarını da bizlere bildirmiştir. İnsanoğlu yaratılmadan önce yeryüzünde tıpkı insanlar gibi dağınık şekilde yaşayan cin tayfası, insanoğlu yaratıldıktan ve çoğaldıktan sonra dağlarda taşlarda insanların daha az yaşadığı ortamlarda daha fazla barınmayı tercih etmektedir.

Bunun birinci sebebi sürülmüş olmaları, ikinci sebebi, görünür olmadıkları ve insanoğlunun gözünden perdelendikleri için, ev yerlerinin insanoğlu tarafından işgal edilmiş olmasındandır. Bu yüzden kimileri yerini yurdunu terk edip, dağlara ovalara mağaralara çekilirken, kimileriyle de “aynı evlerde yaşarız ama onlar bizi görürken biz onları görmeyiz.” 

Şimdi gelelim uzaylı meselesine. Allahu Teala Hz. Muhammed S.A.V ‘i yeryüzüne gönderdikten sonra gök kapıları kapanmış cinlerin ifritlerin ve şeytanilerin bir kısmı yeryüzünde kalırken bir kısmı gökyüzünde kalmıştır. Allahu Teala belli zaman dilimlerinde gök kapılarını açarak, yeryüzüne meleklerini ve diğer görünmez ordularını gönderip, yeryüzünü dizayn etmektedir.

İşte bu dönemlerde, gök kapıları açık olduğu için Yeryüzüne sadece iyi ordular inmez. Kötü olanlarda tabur tabur inerler. İyiler, iyilere yardım ederken kötü olup, şeytana biat edenlerde, yeryüzünde şeytana biat eden insanlara hizmet ederler. Onlara fitneyi ve fesadı öğretirler. Yeryüzünde bozgunculuk çıkartarak, işgalci olarak gördükleri insanoğlundan intikam almaya çalışırlar.

İnsanoğlundan binlerce sene önce yaratıldıkları için, ömürleri yüzyıllar sürdüğü için ve teknolojik bilgileri insanoğlundan fazla olduğu için, bu bilgileri şeytana hizmet edenlere aktarıp, onları yeryüzünde güçlü kılmaya çalışırlar. Yeryüzünü yaşanmaz hale getirmeyi, insanları birbirine düşürüp kan döktürmeyi, her tarafı yakıp yıkmayı, insanlara çaresiz hastalıklar bulaştırmayı böylece insanlardan ve Allah’tan intikam almayı amaçlarlar.

Mesela şu anda gök kapıları açık olduğu için her yerdeler. Bu yüzden dışarı çıkmak sürekli dışarıda olmak doğru değil…

Şimdi gelelim iyilerine. İyilerine sözümüz yoktur iyileri de tıpkı insanoğlunun iyileri gibi Allah’a ibadet ederler ve hayatlarına devam ederler işte, Amerikalıların “uzaylılar yeryüzüne gelecek Dünyayı onlar yönetecek” hikayelerinin altında yatan sebep budur.

Korona süreci ile birlikte yine gök kapıları açılmış. Yeryüzüne iyilik orduları ve kötülük orduları inmiştir ve de inmeye devam etmektedir. İşte biz bunlara Allah’ın görünmeyen orduları ve şeytanın görünmeyen orduları derken onlar uzaylılar diyorlar. Şimdi bu yazdıklarım doğrultusunda son iki yıldır yaşananları tekrar gözden geçirin derim.

Son söz: Cinlerin babalarının ve atalarının ismi Can’dır. Bu yüzden özellikle bir kesim bu ismi çocuklarına çok fazla kullanır. O çocuklarda büyüyünce isimlerinin özelliklerini taşır cin gibi olurlar.

***

Şenay Tek

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Uzaylılar Var mı