Ülke Haberleri

Uzaya Astronot Göndermek

Uzaya astronot göndermek dünya ülkeleri için temsili bir harekettir. Malumun ilanıdır. Bu yüzyılın şanslısı biziz.

Uzaya Astronot Gondermek - Uzaya Astronot Göndermek

Geçen yüzyılda Amerika aya astronot göndermişti. Daha doğru bir ifadeyle, göndermiş gibi yapmıştı ve dünyaya ayar vermek isteyen Siyonistler, dünyaya yüzyıl boyunca ABD üzerinden parmak sallamıştı. ABD dünyanın çavuşu ilan edilmişti.

Peki asıl komutan kimdi? Siyonist pagan Yahudiler. Yönetim üssü neresiydi? Tabi ki İngiltere. Görünürde ABD vardı ama perdenin arkasındaki kuklacı İngiltere’ydi.

Dikkat etmek lazım. İpler bizim elimize geçmediği müddetçe, bizim üzerimizden yönetilen bir dünyanın bize veya dünya ülkelerine bir faydası olmaz. Sadece ağzımıza bir parmak bal çalarlar. Akabinde de bizimle işleri bittiğinde, tıpkı Amerika’ya yaptıkları gibi yine aynı parmakla gözümüzü oyarlar.

AY’A HİÇ GİDİLMEDİ

Uzay istasyonu 410 km yüksekliktedir. Uydular 600 km içinde faaldirler. 1000 kilometreden 6 bin km’ye kadar ilk Van Allen radyasyon kuşağı vardır. Bu kuşakta, kapsül içinde dahi olsa canlı göndermek şimdilik mümkün değildir. Ay dünya arası 384 bin km’dir. Ay hikayesi de bir yalandır. 50 sene oldu ve teknoloji çok gelişti ama insan gidemedi.

NASA’ya denilse Ay’a insanlı bir araç gönder, gönderemez. Özellikle tek başına NASA’nın bunu başaramayacağını bugünlerde kendileri de söylüyor. Dünya devletlerini, özel sektörü vs. hep birlikte çalışmaya davet ediyorlar.

Bugün Ay’a insanlı araçla gidebilecek bir projeyi Amerika tek başına yürütemiyor ve Avrupa, Kanada ve Çin’den ve özel sektörden destek istiyor. Henüz daha hazırlık aşamasında. Bunu bugün yapamayan 53 sene önce nasıl hangi teknoloji ile yaptı. Yoksa o teknolojiyi de uzaylılar mı getirmişti?

Durum böyle ise kesinle 1969’da Ay’a hiç çıkılmadı. Eğer çıkılsaydı şimdilerde Ay’a günlük turlar çoktan başlamış olurdu. Uzay çalışmaları teknolojinin gelişmesinde en önemli aşamalardan bir tanesidir. Uzay yolculuğunu küçümseyen ya cahildir, yada hain. İlk uçak ve otomobile karşı oldukları gibi her başarıya engel olmak istiyorlar.

Uzaya giden Türk asıllı Hristiyan Rus vatandaşlarını öne çıkarıp Alper’in uzay yolculuğuna gölge düşürmek isteyenler var. Bunlar bir kere Rus vatandaşı. Alper ise Türkiye vatandaşı ve Müslüman. Farkı anlayamazlar tabii ki…

Dualarımız, “ilk feza akıncımız” Alper Gezeravcı için. Kahramanımıza Allah’tan inayet ve muvaffakıyet diliyoruz.

***

Artemis Projesi yani insanlı Ay yolculuğu 2026 dan sonrasına ertelendi. Daha önce de defalarca ertelenmişti. Niçin? 55 Yıl önce Ay’a insanlı olarak giden ABD ve NASA bugün neden gidemiyor?

Çünkü: 1969 Yılında yapıldığı iddia edilen Ay yolculuğu günümüzdeki DAEŞ videoları gibi bir ABD propagandası idi. İnsanları aldattılar. Bu büyük sahtekârlığa hala inanan insanlar var.

Teknolojide yaşanan büyük gelişmeler canlı organizmaları uzay ortamında hala koruyamıyor. Güneş radyasyonlarına karşı koruyucu zırhlar ve astronot elbiseleri henüz geliştirilemedi. Artemis projesi öncelikle Güneş radyasyonlarını ölçmek maksadı ile yapıldı. Uzay araçlarına yerleştirilen 3 manken çeşitli ölçüm aletleri ile donatıldı.

Elde edilen sonuçlar insanlı uzay yolculukları için daha çok emek verilmesi ve teknolojinin geliştirilmesi gerektiğini ortaya çıkardı.

Bir gün bu teknoloji geliştirilecek ve Van Allen kuşağı dışında da insanlar emniyetli bir şekilde uzay yolculuğuna çıkabileceklerdir. Bu mümkündür. Fakat 55 yıl önce bu yolculuğun gerçekleştiğini iddia etmek çok çirkin yüzsüzlük ve ahlaksızlıktır. Peki! Sovyetler Birliği neden bu sahtekarlığı ortaya çıkarmadı?

Aslında birçok Rus bilim adamı ilk yıllarda bu yolculuğun gerçekleşmediği söyledi. Fakat sonrasında ABD ile Sovyetler Birliği arasında gizli anlaşmalar yapılarak her iki tarafın kendi aleyhlerine yayın yapılmaması konusunda anlaşma yapıldı. Zaten ABD ve Rusya arasında doğrudan çatışma hiç olmamıştır. Bilakis çok sayıda anlaşma olmuş birbirlerini koruyup kollamışlardır.

Bugün insanlı Ay yolculuğunun sahtekarlık olduğu konusunda en çok yayın ABD de yapılmaktadır. Fakat bu yayınlar ABD devlet gücü ile susturulmaktadır. Sonuç olarak, gerçeklerin bir gün mutlaka ortaya çıkma huyu vardır. Evet, yalanlar ile her yere gidilebilir. Fakat asla geri dönülmez.

NASA kendi açıklaması

1. 1972den beri Amerikan misyonu insanlı veya insansız olarak Ay’a hiç gitmemiş. 1969 ile 1972 arasında birkaç kere Ay’a gidenler o günden beri Ay’da yerleşim kurması lazımdı. En azından yıllık turistik geziler başlamalıydı ve bugüne kadar Mars’a gidilebilmeliydi. Ama hiçbiri yok neden? Basit soru neden 1972den beri gidilmiyor?

2022de Artemis projesi ile Amerika NASA Ay’a yolculuk planlıyor. Bunun için Avrupa, Kanada ve Çin destek olacak. 1969’ta kendi giden NASA bugün ise dünyayı yardıma davet ediyor.

2. NASA kendisi açıklamış. Apollo 11’in Ay’a gidişinin (ilk gidiş) video kayıtları yanlışlıkla silinmiş. Şimdi buna kim inanır? Böyle bir şey mümkün mü?

Yıllarca İstanbul Üniversitesinde ve özel okullarda Astronomik Seyir öğretmenliği yaptım. Uzay bilimi konusunda çok kaynak okudum, inceledim. Evet, insanlı olarak Ay’a gidilmemiştir. Aynı DAEŞ filmleri gibi stüdyolarda propaganda filmi çekilmiş canlı yayında insanlar kandırılmıştır.

Artemis Projesi NASA’nın yalanını ortaya çıkarmıştır. Çünkü insanlı Ay yolculuğu için hala mevcut teknoloji yetersizdir. Zira Güneş Radyasyonu için koruyucu zırhlar hala geliştirilememiştir. Elbette bir gün Ay’a insanlı olarak gidilebilir. Fakat kesinlikle ABD ve NASA’nın 55 yıl önce iddia ettiği insanlı ay yolculuğu büyük bir sahtekârlıktan ibarettir.

Uzay yolculuğuna çıkan ve Dragon kapsülünü taşıyan uzay mekiği yer küreden yaklaşık 330 km ile 435 km arasında değişen yüksekliklerde uluslararası uzay istasyonuna entegre olup kilitlenebilir. 1969’da ilk ve son gidişleri de 1972 de olmuş ve daha sonra teknoloji binlerce kat artmasına rağmen her nedense bir daha Ay’a hiç gidemediler.

***

Vehbi Kara

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Uzaya Astronot Göndermek

Gönül Dağı Dizi Film

dizi