Makale ve Yazılar

Uça Parka Sahip Çıkalım

Yarım asırlık mazisi olup Sivrihisar’a rahmetli büyüklerimizin emekleriyle kazandırılan yeşil saha ağaçlandırma derneği başkanı sayın Yüksel Uça abimiz, Avukat İbrahim Demirkol büyüğümüz, yönetimde Mehmet Çini, Oğuz Ekici, Erhan Eroğlu, İsmail Çelik yönetim üyelerimizin çabaları göz göre göre yok olmasın. Sivrihisarlı olan herkes elini taşın altına koysun. Yarım asırlık uça parkımıza tüm Sivrihisarlılar sahip çıkalım, yok olmasına göz yummayalım.

***

Uça Parkı’na Sivrihisarlılar Sahip Çıkmalı

Çevre Derneği Başkanı Doç. Dr. Güner Sümer, Sivrihisar ilçesinde Uça Parkı’na belediye yetkilileri ve Sivrihisarlıların sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Bir süre önce ziyaret ederek incelemelerde bulundukları Uça Parkı’nın 1962 yılında Sivrihisar Ağaçlandırma Derneği tarafından oluşturulduğunu bu parkın oluşturulmasına Uça Ailesi’nin katkısının büyük olduğunu vurgulayan Sümer, parkın sorunları başında bakımsızlık ve parasızlık geldiğini ifade etti.

Uça parkına çöp konteynerlerin konularak temizlik işçilerin görevlendirilmesini isteyen Sümer, “Parkta güvenliğin sağlanması için güvenlik görevlisi bulunmalıdır. Park içinde çocuklar için oyun alanları ve büyükler içinde kafeler ve çay bahçeleri açılmalıdır. Parkın ışıklandırılması ve temizliği Sivrihisar Belediyesi tarafından sağlanmalıdır” dedi.

Eskişehir’de Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Kentpark, Sazova Kültür Parkı örnek alınarak gerekli yatırımların belediye tarafında yapılması gerektiğini ifade eden Çevre Derneği Başkanı Güner Sümer, Sivrihisarlıların sorunu çözememe halinde dernek olarak bu parkı üzerine almaya ve bakmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Uça Parka Sahip Çıkalım