Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’da Turizm Haftası

TURİZM HAFTASI

Ülkemiz hem coğrafi güzellikleri, hem de tarihi ve kültürel zenginlikleri ile dünyadaki en önemli turizm merkezlerinden biri olmuştur. Ülkemiz yaz ve kış turizminde hem yerli hem de yabancı pek çok turiste hizmet vermektedir.

Turizm Haftası ile turizmin ülkemiz açısından önemi ve ülkemize katkılarını anlamak ve vatandaşlarımızı bu alanda bilinçlendirmek, hem yabancı hem de yerli turistlere nasıl davranacağımız hakkında bilgiler verilmektedir. Ülkemizde 15 – 22 Nisan tarihleri arası “Turizm Haftası” olarak kutlanmakta ve çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Son dönemlerde ilçemiz Sivrihisar’da turizme önem verilmekte ve bu konuda kayda değer çalışmalar yapılmaktadır.

Sivrihisar Turizm Haftası Kutlama Programı

2018 turizm haftasi - Sivrihisar'da Turizm Haftası

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ve İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Albay Sadık Albayrak ve ilçe idari amirleri ile birlikte ilçemiz okullarından İhsan Biçerli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Turizm Haftası münasebeti ile düzenlenen kutlama programına katıldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program haftanın anlam ve önemini belirten konuşmalar, Oratoryo, Şiirler, koro ve yöresel folklor gösterileri ile devam etti.

2018 turizm hafta sergi - Sivrihisar'da Turizm Haftası

Akabinde öğrenciler tarafından yapılan resimlerden oluşan resim sergisi gezilerek, Sivrihisar lezzetlerinin ön plana çıktığı kermesin açılışı gerçekleştirildi. Stantlar tek tek ziyaret edilerek, lezzetler tadıldı.

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar'da Turizm Haftası

Gönül Dağı Dizi Film

dizi