Blogspot Şenay Tek

Tik Tok Kapatılsın

Tik Tok Kapatılsın!

Tik Tok Kapatilsin - Tik Tok Kapatılsın

Tik Tokta yaptığı canlı yayında orasını burasını ifşa ederek, bir saat içerisinde milyonlar kazanan kadın gözaltına alınmış.

Onlarca ülkede ahlaki çöküntüye sebebiyet verdiği gerekçesiyle yasaklanan Tik Tok adlı uygulamayı kapatmayıp, orada vücudunu ifşa ederek para kazanan kadınları tutuklamak nasıl bir akıl tutulmasıdır anlamakta güçlük çekiyorum.

TikTok yüzünden aileler yıkılıyor. Kız çocuklarının başına gelmedik şey kalmıyor, yaşlılar dolandırılıyor, gençler dolandırılıyor. Bu sosyal medya ağı içerik olarak genelevine dönmüş durumda.

Ama Türkiye bu ağı kapatmamak için resmen direniyor. Sonra da gidip bu platformda seks işçiliği yapan ve orasını burasını ifşa eden kadınları tutukluyor yada toplumsal baskıyı bastırmak için tutuklamış gibi yapıyor.

Günün sonunda, herkesin yaptığı yanına kar kalıyor. Ama toplumda ahlaksızlık çığ gibi büyüyor.

Bu ara tiktok’ta moda olmuş. Gündelik hayatında açık olduğu halde, başına bir başörtüsü veya yemeni alan soluğu ekran karşısında alıyor ve nedense kendisini köylü görünüşlü ev kızı veya kadını kılığına sokan bu kadınlara milyonlar yağıyor.

Kadın ömründe bir kere dahi köyüne gitmemiş ama köylü kılığına girip ekran karşısına geçiyor. Hatta hatta daha da işi ilerletiyor, köy evi benzeri bir gecekondu tutuyor. Kendisini köylü Kızı kılığına sokuyor. TikTok videoları çekerek, yaptığı duygu sömürüleri ile milyonları götürüyor.

İşin ilginç yanı; bu işi yapanların birçoğu kocası ile birlikte organize ediyor. En çok kızdığım şey ise başına aldıkları yemeni. Başörtüyü resmen bir dilenme aracı olarak kullanıyorlar.

Başlarına bir yemeni alıyorlar göğüsleri açık bir şekilde ekran karşısına çıkıyorlar. Sonra da yaptıkları tuhaf hareketlerle erkeklerin kendilerine para göndermelerini sağlamaya çalışıyorlar. Bunları izleyenler ise, o insanı gerçekten kapalı zannettiği için basıyor başörtülü olanlara küfrü.

Günün sonunda kabak yine sırf Allah rızası için başını örtenlerin başında patlıyor. Bence polis bu insanları, para kazandığı için değil, illegal yolla olduğundan farklı görünerek insan dolandırmak suçundan tutuklamalı.

Ama her şeyden mühimi TikTok yasaklanmalı. Ben kendi adıma bunu devletinden talep ediyorum, çünkü benim dini inancım sebebiyle taktığım başörtü bu insanların ayakları altında paçavra olmuş durumda.

Tüm Müslüman hanımların taşıdığı iffeti ve ahlaki değerleri bu insanların aşiftelikleri yüzünden ayaklar altına alınmış durumda. Bunu kendime ve tüm Müslüman kadınlara hakaret olarak kabul ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti erklerini göreve davet ediyorum. Eğer ki bu hususta gerekli adımlar atılmazsa, bu ülkeyi saraylarla donatsalar, kristalden köprüler, elmastan arabalar yapsalar dahi yaptıkları hizmetlerin benim nezdimde zerrece bir değeri olmadığını belirtmekte bir beis görmüyorum.

Çünkü memleketi imar ederken, toplumsal ahlakı ihmal ederseniz, ihmal edilmiş ahlaki yapı, imar edilmiş toplumu yakar, küle çevirir.

***

Şenay Tek

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Tik Tok Kapatılsın

Gönül Dağı Dizi Film

dizi