Sivrihisar Haberleri

Tarım Alanlarının Üretimde Kullanılması

Tarımla Geçinen Vatandaşlarımıza Destek Olma İmkânı…

sivrihisar tarim protokol - Tarım Alanlarının Üretimde Kullanılması

İlçe belediyeleri ile yapılan protokollerle atıl durumdaki arazileri değerlendirilecek. Alınan mahsuller ile üreticiye destek sağlanacak. Artan maliyetler nedeniyle üretemez hale gelen çiftçimizin yüzü gülecek.

2020 yılı Temmuz ayında belediye meclisinde alınan kararla Büyükşehir Belediyesi ile 6 ilçe belediyesi arasında tarım alanlarının üretimde kullanılması için protokol imzaladı. Protokol kapsamında tarıma elverişli olan Büyükşehir Belediyesi arazileri ilçe belediyeleri tarafından ekildi. Sivrihisar ilçesinde ekilen tarlaları belediye başkan yardımcısı ile inceleyen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bölgedeki çiftçilere tohumluk ve hayvan yemi olarak verilecek ürünlerin üreticilere büyük destek sağlayacağını belirtti.

sivrihisar tarim protokol denetleme - Tarım Alanlarının Üretimde Kullanılması

Sivrihisar ilçesi Kınık Mahallesi’nde 33 dönüm mısır, ekildiğini belirten Sivrihisar Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İlhan, “Çiftçimize destek olmak için Büyükşehir Belediyemiz ile imzaladığımız protokol gereği tarlamızda mısır ekimi yaptık. İlerleyen günlerde yetişen mısırlarımızın hasatlarını yaparak tarım ve hayvancılık yapan vatandaşlarımıza tohumluk ve hayvan yemi olarak dağıtacağız” dedi.

***

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Tarım Alanlarının Üretimde Kullanılması