DERNEK

Sivrihisarlılar Örnek Olacak!

Sivrihisarlılar Örnek Olacak!sivrihisarlilara ovgu - Sivrihisarlılar Örnek Olacak!

Eskişehir’de on binlerce Sivrihisarlı var; zaman zaman nüfuslarının 100 bini geçtiği de söylenir. İnanırım. Sivrihisar bir zamanlar Eskişehir kadar büyük bir ilçeydi, zamanla nüfusu başka yerlere göçtü. Tabi en çok da Eskişehir’e.

Sivrihisarlılar hemen her gittikleri, göçtükleri yerde dernekleştiler. Birbirleriyle ve doğdukları topraklarla bağlarını koparmamaya çalıştılar. Başarılı da oldular.

Sivrihisarlılar şimdi başka bir başarı hikayesi yazmak için yola çıkmış durumdalar.

Eskişehir’de Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği var. Uzun yıllardan beri dernek var ancak derneğin kendisine ait bir yerleri yoktu. Faruk Öz’ün sosyal medya hesabından duyurduğu metne bakılırsa Sivrihisarlılar yakın bir zamanda derneklerine ait bir yere kavuşacaklar.

Faruk Öz “Başlamak Bitirmenin Yarısıdır” başlıklı paylaşımında şunları yazdı bir süre önce:

“Değerli Hemşehrilerimiz; Eskişehir’de bulunan Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği olarak dernek binamızın sözleşmesini imzaladık. Hepimize hayırlı olsun. Bu dernek binasında neler olacak; bu konuda siz hemşehrilerimizi bilgilendirme zorunluluğu hissettik.

İçerisinde yediden yetmişe herkese hitap edecek, çocuklarımızın yabancı dil öğrenme, satranç, müzik aleti çalma, masa tenisi kursları görebilecek. Çocuklarınızın, sizlerin ve eşlerinizin katılabileceği sosyal etkinlikler yapılabilecek.

İçerisinde mutfak bulunacak; özel günlerimizde imkanlar dahilinde yemek verebileceğiniz, gençlerin İnternet’e girerek bilgiler edinebileceği, Sivrihisar Kütüphanesinin olacağı, Sivrihisar’a özgü kültürel zenginliklerin, tarihi eserlerimizin maketlerinin ve yerinde görülebilmesi için tanıtımının yapılacağı kültür evi olacak.

Bu tesiste bayanlara ve engellilere her türlü imkan sağlanabilecek. Kadınlarımız özel günler düzenleyebilecek. Eskişehir’de belki de ilk ve örnek olabilecek bir dernek binamız olacak. Böyle bir yere sahip olmak için herkesin az-çok tuğla koyması gerekmektedir.

Başlamak bitirmenin yarısıdır. Dedeleri ve nineleri bu ülkeye uçak, gemi ve kanını vermiş Sivrihisarlılar olarak destek vermenizi dernek yönetimi ile irtibata geçmenizi, aşağıda vereceğimiz İBAN numarasına yardım etmenizi bekliyoruz. Saygılarımızla.

Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği: 0 222 220 86 56
Vakıfbank Yunusemre Şubesi İBAN NO: TR9500015-00158007299546119”

SİVRİHİSARLILAR BİRBİRİYLE YARIŞACAK VE ÖRNEK OLACAKLAR

Faruk Öz’ün ifadelerinden de anlaşılacağı üzere, Sivrihisarlılar dernek binası için bir sözleşme yapmış durumdalar. Aldığımız bilgilere göre bu dernek binası Odunpazarında bulunuyor. Dernek binasının bedelinin ödenmesi ile birlikte Sivrihisarlıların Eskişehir’deki adresi sabit kalacak.

Ancak bunun gerçekleşebilmesi için Sivrihisarlıların cömertliklerini bir kez daha göstermeleri gerekiyor. İstanbul’da bulunan Sivrihisarlılar bu maksatla yardımda bulunmak için harekete geçmişler. Öyle umuyoruz ki on binlercesinin yaşadığı Eskişehir’de esas olarak büyük bir kampanya ve yarış yaşanacak.

Sivrihisarlılar derneklerine üye olacak, aidat ödeyecek; halihazırda üye olanlardan aidatlarını ödemeyenler varsa onlar da gidip aidatlarını ödeyecekler. Sivrihisarlılara yakışan bir dernek binası için her Sivrihisarlı elini cebine atacak, katkı sunacak. Böylece Sivrihisarlılar örnek olacak bir çalışmaya hep birlikte imza atmış olacak!

Bence Sivrihisarlılar da bu işi başaracak her şey mevcut. Sadece harekete geçirilmeleri gerekiyor. Zaten onlar da harekete geçmiş durumda. İnşallah yakında bu konuda sizlere güzel haberler vermek kısmet olur bana.

***

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisarlılar Örnek Olacak!