Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’da Bebka Projesi Stem Eğitimi

– SİVRİHİSAR’DA BEBKA PROJESİ STEM EĞİTİMİ FARKINDALIK OLUŞTURDU –

sivrihisar bebka - Sivrihisar’da Bebka Projesi Stem Eğitimi

Sivrihisar ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından BEBKA Teknik Destek Programı kapsamında SİVRİHİSAR’DA EĞİTİM STEM İLE GELİŞSİN projesinin yürütme çalışmaları kapsamında Besa Uluslararası Belgelendirme Limited Şirketi yükleniciliğiyle düzenlenmiş olan “STEM Farkındalık ve Okuryazarlık Eğitici Eğitimi” ilçedeki tüm okullardan farklı branşlarda katılan toplam 56 öğretmen ile Sivrihisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamı Dr. Erdinç YILMAZ eğitim – öğretim başta olmak üzere her alanda yapılan proje çalışmalarının ilçemiz ve ülkemiz gelişimi açısından heyecan verici ve önemli çalışmalar olduğunu belirtti. Konuşmalarında “Öğrencilerimizin 21. yy. becerilerine uygun eleştirel düşünme, işbirliği yapma, yaratıcılık ve iletişim gibi donelerle ön planda olmalarını önemsiyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Program akışında İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Projenin Yöneticisi Eyyüp MUTLU projenin amaçlarıyla ilgili açıklamalar yaparak; “Çocuklarımızın inovatif düşünceye ulaşabilmek için STEM eğitimiyle birlikte algoritmayı da öğrenmeleri gerekmektedir. Burada bu proje eğitimi aracılığıyla bir farkındalık oluşturmak istiyoruz.’’ dedi

Açılış töreninin hemen ardından başlayan eğitim programı BESA firmasından STEM Eğitimi Uzmanı Berke FUNDA ve STEM Eğitimi Uzmanı Esen EGEMEN’in iki farklı gruba eğitim sunumları ve interaktif uygulamalarıyla devam etti. Eğitim programının bitiminde katılım sağlayan öğretmenlerimize uluslararası geçerliliği bulunan katılım sertifikaları takdim edildi.

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar’da Bebka Projesi Stem Eğitimi