Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’a Kültür ve Sanat Meydanı

sivrihisar kultur sanat meydani - Sivrihisar’a Kültür ve Sanat Meydanı

Tarihi ve kültürel anlamda Sivrihisar’a birçok yenilikler katan Sivrihisar Belediyesi yeni bir çalışmaya başladı.

Sivrihisar Nasreddin Hoca Kültür Evi’nin bulunduğu mevkide yapılan restorasyon çalışmalarının ardından Kültür ve Sanat Meydanı yapımına başlandı.

Sivrihisar’da yapılan yeniliklere bir yenisi daha ekleniyor. Tarihi alanları, müzeleri, mutfak kültürü ve ses getiren festivalleri ile kültür başkenti olan Sivrihisar’da Başkan Hamid Yüzügüllü yeni bir çalışmaya daha imza atıyor.

Sivrihisar Nasreddin Hoca Kültür Evi’nin bulunduğu mevkide temeller atılarak çevre düzenleme ve Kültür ve Sanat Meydanı yapımına başlandı. İçerisinde süs havuzları, yeşil alanlar, dinlenme alanları, kültürel ve sanatsal anlamda birçok objenin yer alacağı ilçeye yakışır bir meydan oluşturuluyor.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü konuyla ilgili olarak “Tarihimizi ve kültürümüzü yansıtacağımız müzelerimizin yanı sıra ilçemize gelen yerli ve yabancı turistlerin dinlenebileceği, ilçe halkımızın nefes alacağı, kültürün ve sanatın iç içe olduğu bir yaşam alanı için meydan oluşturma çalışmalarımıza başladık. Kısa süre içerisinde çalışmalarımızı tamamlayarak Sivrihisar’ımıza yakışır bir meydan oluşturacağız” dedi.

sivrihisar kultur sanat meydan - Sivrihisar’a Kültür ve Sanat Meydanı

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar’a Kültür ve Sanat Meydanı