Nasreddin Hoca Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’a Gelenleri Nasrettin Hoca Karşıladı

– Sivrihisar’a Gezi –

nasreddin hoca karsiladi - Sivrihisar'a Gelenleri Nasrettin Hoca Karşıladı

Bayram tatilinde Sivrihisar’a gelenler, Sivrihisar’ın tarihi yerleri ile Türkiye’nin tek Açık Hava Müzesini de gezdiler. Açık Hava Müzesini ve Saat kulesini gezmeye gelen Sivrihisarlılar ile turistleri Sivrihisar’da 30 yıldır Nasreddin Hocayı canlandıran, Mustafa Karatepe karşıladı. Temsili Nasreddin Hoca Karatepe, Nasreddin Hoca kıyafeti ve maskesi ile turistlere mesafe ve maske uyarısında bulunduktan sonra, Sivrihisar’ın tarihi hakkında bilgi verdi. Turistlerin çocuklarına ise çeşitli ikramlarda bulundu. –Can Hacıoğlu – 2eylul.com.tr-

Şehrin kalabalığından, gürültüsünden ve iş ortamının yoğun temposundan sıyrılarak merak duygusu ile yapılan yolculuklar ayrı bir heyecan taşır. Kültürel geziler yapmak, yeni mekanlar ve yeni yerler görmeyi isteriz.

Bir yerde zamanı durdurabilmiş sokaklara rastlarsanız eğer, o yerin kendine has bir kokusu vardır. İnsan Sivrihisar sokaklarında gezmeye başladığında tarihinin kokusunu alır ve şehrin geçmişinde yaşamaya başlar. Zamanın imbiğinden süzülüp gelmiş eserleriyle, her taşıyla geçmişin izlerini taşıyan bir şehir kendi kokusunu yansıtır size. Kokusu olan şehir içerisinde tarih, medeniyet ve erdem taşıyan şehirlerdir. Her şehrin kendisine has kokusu vardır. Şehrin tarihini duymak ve koklamak haz verir insana. Eski konaklar, sokaklar, meydanlar, camiler, kiliseler, mezarlar, antik kentler ve kaleler oraya adım attığınız andan itibaren kendini anlatmaya başlar size.

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar'a Gelenleri Nasrettin Hoca Karşıladı

Gönül Dağı Dizi Film

dizi