Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Türkiye’nin Göz Bebeği Olacak

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, ilçe turizmini geliştirmek için kolları sıvadıklarını belirterek “Sivrihisar, Türkiye’nin göz bebeği olacak” açıklaması yaptı

Yaklaşık üç bin yıllık tarihi ve ünlü Türk ve İslam düşünürü Nasreddin Hocanın doğup büyüdüğü yer olan Sivrihisar ilçesi, turizmini geliştirmek için çabalıyor. Belediyelerin hizmet makamı olduğunu ifade eden Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Sivrihisar’ı turizm ilçesi yapacaklarını belirtti. Uzun yıllar önce Türkiye’deki belediyecilik çalışmalarının sınırlı kaldığına vurgu yapan Yüzügüllü, günümüzde belediyelerin birbirleriyle yarıştığını ve bu durumdan Türkiye’ye fayda sağladığına dikkat çekti.

“SİVRİHİSAR, TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ OLACAK”

Turizme yeni hazırlanan bir ilçe olduklarını söyleyen Başkan Yüzügüllü, konu ile ilgili şunları kaydetti:
“Turizme yeni hazırlanan bir ilçeyiz. Sivrihisar’da önemli değerlerimiz var ve biz bu cevheri ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bu yolda birçok projeye imza atıyoruz ve atmaya da devam edeceğiz. İlçemize gelen turistler var. Ancak, Sivrihisar henüz bu turist akışına hazır değil. Yavaş yavaş emin adımlarla hazırlanıyoruz. Tüm çalışmalarımız ve hedefimiz her şeyiyle turizme hazır bir ilçe olarak kapılarımızı açacağız. Her zaman söylüyorum; insanlar dükkan açar, konak açar, iş yeri açar, müze açar, ama biz nasip olursa 2019 yılında bir ilçenin açılışını yapacağız. Sivrihisar, Türkiye’mizin göz bebeği bir ilçe olacak.”

İHA

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Türkiye'nin Göz Bebeği Olacak

Gönül Dağı Dizi Film

dizi