Blogspot Makale ve Yazılar

Sivrihisar Medya

Sivrihisar Medya - Sivrihisar Medya

Medya’nın Gücü ve Basının Önemi

Her zamanın kendine göre silah kadar etkili unsurları mevcuttur. Her çağ ve zamanda sesin nasıl gür duyurulacağı noktasında araçlar değişebilir. Bu zamanın en önemli etkeni ise basın ve medya olmuştur. Basın ve medyayı gereksiz, önemsiz ve basit görmek meydanı boş bırakmak demektir.

Haber almak insanlar için tarihin her döneminde önemli oldu. Habere ve bilgiye ulaşmada öncelik kişileri ve toplumları hep bir adım öne taşımıştır. Herkes ardına düştüğü düşünceyi, davayı, insanlara empoze etme yarışında, davasını en etkili sunma yolu olarak basın ve medyayı görmektedir.

Zaman geçip yıllar ilerledikçe medya, sadece gazete olmaktan çıkmış önce radyo ardından televizyon ve son olarak da internet kullanıma girmiştir. Ancak değişmeyen tek şey medyanın gücü olmuştur.

Yerel medya kuruluşları, bir kentte veya bölgede yaşayan vatandaşları bilgilendiren, onları eğiten, haber veren, eğlendiren bir yapıya sahiptir. Ulusal medya denilen ve büyük kentlerde yayın yapan gazeteler, dergiler, radyo ve televizyonlar her zaman yerel haberleri zamanında ve istenilen etkiyle verememektedir.

Oysa yerel basın bir bölge veya kenti ilgilendiren konularda, o kentte yaşayanları daha sağlıklı biçimde bilgilendirebilmekte, yerel sorunların üzerine daha kolay ve etkili biçimde giderek, sorunların çözümünde önemli roller oynamaktadır.

Ağızdan çıkan her söz sihir gibidir.

Söz ağızdan çıktığı anda tesiri başlar. Beyinden çıkan her düşünce, negatifse negatif bir frekans aralığında kendisine yer bulur ve dalga dalga kainata yayılır. Pozitifse pozitif bir frekans aralığında kendisine yer bulur ve dalga dalga kainata yayılır.

Yani düşüncelerinizden çıkan olumlu veya olumsuz şeyler sadece sizi etkilemez. Kainattaki canlı cansız, mikrodan makro ‘ya her şeyi etkiler.

Canlı veya cansız varlıkların çıkardığı her ses hem bir frekanstır hem de olumlu veya olumsuz tesir eden bir çeşit sihirdir. Bu üç şeyi başarılı bir şekilde kullanabilmeyi beceren kişiler, hiçbir eğitim almamış olsalar da dünyanın en zeki insanlarıdır.

Dünyadaki en büyük güç düşünce gücüdür. En etkili silah ise ses ve söz sanatını bilmektir. Bu yüzden günümüzde dünyayı yönettiğini iddia eden Siyonistlerin kullandığı en etkili silah yazılı ve görsel medyadır.

Dünyadaki tüm Medya organlarını ellerinde bulunduran paganlar Medya kanallarını kullanarak, bizlere yapmak istedikleri şeyleri önce konuşturuyorlar sonrada hayal ettiriyorlar. Bu yöntemle dünyadaki tüm insanları parmaklarında oynatıyorlar.

Bu ince detayı insanoğlu bir kavrayabilse dünya değişecek. Fakat gelin görün ki; insanoğluna Medya aracılığı ile düşünmeyi de unutturdular. Herkesten ve her şeyden umudunuzu kestiğiniz anda; belki de kurtarıcı sizsinizdir!

Küsmekten ve kabullenip bir köşeye çekilmektense, düşünce gücünüzle güzel şeyleri hayal ederek işe başlayın. Sonra da bu hayal ettiklerinizi sese ve söze dökün. Unutmayın ki; düşünce (hayal) gücü fakirleşmiş bir toplumu, hiçbir lider veya hiçbir zenginliği kurtaramaz.

***

Yazar: S.T

Sivrihisar basını, Sivrihisar Haber Ajansı, Sivrihisar Medya

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Medya

Gönül Dağı Dizi Film

dizi