Sivrihisar Portalı

Sivrihisar internet sitesi

Sivrihisar internet sitesi –
sivrihisar havadan - Sivrihisar internet sitesi

SİVRİHİSAR KÜLTÜR ve HABER PORTALI

Sivrihisar’ın İnternet Sitesi

Neden bu web sitesini yayınladık? Sivrihisar hakkında bu zamana kadar yazılmış olan kaynakların sınırlı oluşu ve bu bilgilerin yeterli derecede İnternet’e aktarılmamış olması bir web sitesi açmayı gerektirdi.

Son yıllarda önemli gelişmeler yaşanan ilçemizin basın ve yayın yoluyla tanıtımı yeterince yapılamıyordu. Bu konuda bazı arkadaşların gayretleri olmuş. İnternet üzerinden Sivrihisar adıyla çeşitli web siteleri açılmış ama bir süre sonra kapanmış devam etmemişler, bazıları ise pasif durumda.

Bazı hemşerilerimiz de facebook ile yayınlarını sürdürmekteler. Çokta güzel paylaşımda bulunmaktalar. Gazetemiz ise uzun zamandır yayınlanmakta. Resmi web sitelerimiz (bel.tr ve gov.tr) ise sınırlı yayın yapmaktalar. Yerel yönetimin düzenlediği etkinlikler ile biraz olsun basında yer aldık.

Ülkeler ve toplumlar, sürekli olarak gelişmek zorundadırlar. Bu da kesintisiz bilgi ile olur. İnternet ortamında ise kesintisiz bilgi vardır. Bu bilgiden sonuna kadar yararlanabilen insanlar, gelişirler ve güçlü olurlar.

Dünyaya açılan pencere olan internet sayesinde, ülkelerin gelişimi de büyük oranda sağlanmıştır. Artık eskiden olduğu gibi kapalı bir toplum ya da ülke olmak, günümüz şartlarında geçerli değildir.

Bu arada hemen belirtilmeli ki, anlık mesajlaşma platformu olan sosyal paylaşım (facebook gibi) sayfaları ile internet web sitelerini karıştırmamak gerekir. Sosyal medya hesapları her ne kadar yaygın olarak kullanılsa da web siteleri, güvenilir kaynak olarak daha etkili bir yöntemdir.

Facebook, Twitter, Youtube gibi hesaplarınıza güvenmeyin. O hesapların sizi ne kadar doğru tanıtacağının belirsizliği yanında sizi sadece takip edenler görebilir. Bahsi geçen hiçbir platformun sonsuza kadar var olma ve sizi taşıma yükümlülüğü yoktur.

Yani bir gün Twitter ya da Facebook kapandığında üreteceğiniz içerik gerçek anlamda kalıcı olmayacak ve bu arada takipçilerinizi de kaybedeceksiniz. Kişisel veya Kurumsal bir web sitesi ise siz domain ve hosting ücretini ödediğiniz bir servisle çalıştığınız sürece hayatta kalır.

Web sitesi dijital dünyaya adım atmak demektir ve dijital dünyada bulunmak sizi her yerden ulaşılabilir yapar.

Gelişen teknoloji ile birlikte hızla ilerleyen ve etkili bir paylaşım aracı olan İnternet, geniş kitleler tarafından kullanılan en önemli iletişim araçlarının başında gelmektedir. Bir web sitesi ile tüm dünyaya hitap edebilir, milyonlarca insanın sizi tanımasını sağlarsınız. (Web “İnternet ağı” demektir.)

Bir web sitesine sahip olduğunuzda Google gibi arama motorlarında bulunabilir ve içerikleriniz ile alakalı arama yapan kişilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu sosyal paylaşım sayfaları ile mümkün değildir.

Akıllı telefonların da yaygınlaşmasının bir sonucu olarak, günümüzde insanlar artık ulaşmak istedikleri bilgiye internet üzerinden ulaşmaktadır. Bir konu, ürün, marka, kurum ya da kişi hakkında bilgi edinmek istediklerinde arama motorları üzerinden kaynak web sitelerine yönelmektedirler.

Web sitesi yeni nesil iletişim aracı olan İnternet dünyasında kendinizi en iyi şekilde ifade edeceğiniz sizi temsil edecek en etkili araçtır.

İlçe Tanıtımı

Sivrihisar’ı tanıtmayı amaçlayan İnternet sitesi ile ilçemizin tanıtımına katkıda bulunmak, dağınık ve yayınlanmayan bilgileri tek bir yerde toplamak ve yayınlamak amacı ile bu web sitesi kuruldu. 2014 yılında yayına başladığım internet web sitesi ile tarih ve kültürümüzün ne kadar köklü olduğunu göstermek istedik.

Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde bilgiler akıp gittiğinden ve bir zaman sonra bu bilgilere ulaşmak zor olduğundan, kapsamlı bir web sitemiz olması gerekiyordu. Bu amaç doğrultusunda ulaşılabilinen kaynaklar İnternet ortamına aktarıldı.

Geçmişimizi unutmamak ve unutturmamak için, gelecek nesillere aktarmak üzere kurduğum web sitemizde, ilçemizin tarihi ve kültürü hakkında kaynak bilgiler, güncel haberler, duyurular, etkinlikler, makale ve yazılar bulunmaktadır. Sivrihisar hakkında en kapsamlı bilgiler ilçe tanıtım sitesi “https://www.sivrihisar.com.tr” de.

Not: daha önce “sivrihisar.web.tr” adresi ile başladığımız yayınlarımıza yeni bir tasarımla “sivrihisar.com.tr” adresinden devam edeceğiz.

Portal, İngilizce kökenli bir sözcük olup “büyük kapı” anlamına gelmektedir. Portallar pek çok içeriği bir arada bulunduran internet siteleridir. Portal siteleri akla gelen her alanda hizmet veriyor. Portal sitelerin kazandırdığı en büyük fayda şüphesiz bilgiye ulaşmaktır.

MS
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Eğitim Fakültesi
Bilgisayar Teknik Servis Sorumlusu

SİVRİHİSAR’I DÜNYAYA TANITAN İNTERNET SİTESİ

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görev yapmakta olan hemşehrimiz MS’ın hazırlayıp, sunduğu “Sivrihisar Kültür ve Haber Portalı” (sivrihisar.web.tr) ve (sivrihisar.com.tr) İnternet sitesi; bir emek ürünü olarak özenle kurulmuş yapısı, ciddi ve güvenilir kaynaklara dayanan bilgi, haber ve duyuruları ile üstlendiği;

Sivrihisar’ın dünyaya açılan penceresi olmak, Sivrihisar’ı her yönü ile dünyaya tanıtmak, tarihi süreci içinde elde ettiği maddi, manevi kültürel değerlerimizi korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak misyonunu büyük bir titizlikle yerine getirmektedir. Site, yaptığı tanıtım çalışmaları ile dünyada ve ülkemizde Sivrihisar’a ilgi duyanların vazgeçilmez ziyaret yerlerinden biri olmuştur.

Bizler, sitenin takipçileri olarak; “Sivrihisar Kültür ve Haber Portalı” web sitesinde Sivrihisar’ın “tarih ve kültür şehri” kimliğinin ve belleğinin korunmasına hizmet eden çalışmalara, kitaplara, araştırmalara, anılara, belgelere, sanata, şiirlere ve fotoğraflara yer verildiğini memnuniyetle görüyor ve zevkle takip ediyoruz.

Ayrıca, eserleri ve çalışmaları ile Sivrihisar’ın tanıtımı ve gelişmesine katkıda bulunan özverili, kadirşinas insanlarımıza sitede yer verilmesini, onlara duyulan minnet ve şükranın bir ifadesi olarak değerlendiriyoruz.

Sivrihisar Kültür ve Haber Portalı; Sivrihisar’ın dünyaya açılan penceresi, kültür elçisidir. Sivrihisar Kültür Portalı; Sivrihisar’ı ziyaret edip, yakından tanımak isteyenlere turizm rehberidir. Sivrihisar Kültür Portalı; Sivrihisar’ın gözü, kulağı, sesi, bilgi kaynağı, belleğidir.

Sivrihisar Kültür Portalı; Sivrihisar’ın geçmişten geleceğine açılan kapısıdır. Sivrihisar Kültür Portalı; Uzaklarda yaşayıp, sıla özlemi çekenlerin tesellisidir. Sivrihisar Kültür Portalı; Sivrihisar’da doğmuş, ya da doğmamış, Sivrihisar’da yaşamış, yaşamamış fark etmez kendini Sivrihisarlı hissedenlerin sitesidir.

Sitenin takipçileri olarak bizlere düşen görev; İlçemizin tanıtımında önemli işlevler üstlenen ve tarihi, kültürü adına, değişik alanlarda yapılan çalışmaları bir arada toplayarak, bizleri ve dünyanın en uzak köşelerini haberdar eden kültür sitemizin önemini dostlara anlatmak, ziyaretçi sayımızı artırmak, site ile sürekli iletişim içinde olarak, güvenilir kaynaklara dayanan çalışmaları site denetimine aktarmak ve kişisel görüş, düşünce ve yorumlarımız ile katkıda bulunmak, kısacası çağın medyası olan İnternet dünyasında yer alan sitemize her yönü ile sahip çıkmak ve desteklemek olmalıdır.

Bugüne kadar yaptığı önemli ve etkileyici çalışmalar neticesinde artan ilgi ile takip edilen Sivrihisar Kültür Portalının gösterdiği performans ve elde ettiği ivme ile bundan sonra da aynı şevk ve heyecanla çalışmalarını sürdüreceğine yürekten inanıyoruz.

Bu duygularla Sivrihisar Haber ve Kültür Portalı Web sitemizin başarılı çalışmalarının devamını diliyor, siteyi hazırlayan ve sunan hemşehrimiz MS’ı tebrik ediyor, yazı, yorum ve benzeri çalışmalar ile katkıda bulunanlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

10.10.2017 – Akif Yaşar YURTDAŞ

URL: SİVRİHİSAR KENT BELLEĞİ >

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

logo

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar internet sitesi

Gönül Dağı Dizi Film

dizi