Sportif Havacılık

Sivrihisar Havalara Uçacak

– SİVRİHİSAR TEKRAR HAVALARA UÇACAK –

2018 hava gosterileri - Sivrihisar Havalara Uçacak

İlki 2015 yılında başlayan Sivrihisar Havacılık Gösterileri bu yıl 15-16 Eylül tarihleri arasında Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi Necati Artan Tesislerinde gerçekleştirilecek…

SHG Airshow 2018 Sivrihisar’ı yeniden havalara uçuracak. Geçtiğimiz yıllarda çok konuşulan Sivrihisar Havacılık Gösterilerinde, bu yıl da dünyanın birçok ülkesinden, dünyaca ünlü havacılar gösteriler yapacak. Ülkemize M.S.Ö. Air & Space Museum tarafından kazandırılan Transatlantik Savaşının kahramanı Ferocious Frankie (Vahşi Frankie) Türkiye’deki ilk ve tek North American P-51 Mustang olma özelliğiyle SHG Airshow 2018’de yerini alacak. Ayrıca, Amerikan Consolidated Aircraft tarafından hem denize hem karaya iniş yapma amacıyla üretilen Catalina Dünya Savaş’ında haritalama ve arama kurtarma görevlerinde, sonrasında Kanada ve Fransa’da yangın söndürme uçağı olarak kullanılan Catalina ‘da SHG Airshow 2018’de sizi bekliyor. Meraklılar üstelik o gün Catalina ile uçma şansı yakalayabilecek.

Efsane Uçak da Gösterilerde Olacak

İkinci Dünya Savaşının efsane uçaklarından P-51D Mustang’in ABD’den Türkiye’ye getirileceği ve Sivrihisar’daki Uluslararası Sportif Havacılık Merkezinde restore edileceğini 2 Eylül kamuoyuna duyurmuştu. Türkiye’de bu ilk ‘warbird’ de gösteri yapacak.

2 Eylül Gazetesi

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Havalara Uçacak