Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali 2023

Sivrihisar Dovme Sucuk Festivali 2023 2 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali 2023

Sivrihisar Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 7.’si düzenlenen; hem gözlere, hem kalplere, hem mideye hitap eden tek festival olan “Meşhur Dövme Sucuk Festivali” 5 Şubat 2023’de Dünyanın Merkezi Sivrihisar’da yapıldı.

Sivrihisar Sucukları tanıtım yazısı için buraya tıklayın!

Mangallar üzerinde pişirilen yedi buçuk ton sucuk misafirlere ikram edildi. Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali, kar yağışı ile birlikte renkli manzaralara sahne oldu. Ülkenin dört bir yanından gelen binlerce kişi sucuk ziyafetine ortak olurken, etkinliklerle keyifli vakit geçirdi.

7’den 70’e on binlerce insanın aynı lezzet etrafında buluştuğu, damaklarda tadını, hafızalarda yerini koruyan ve lezzetine doyum olmayan Sivrihisar dövme sucukları ile 2023 yılı kış mevsiminin en güzel, en eğlenceli, en keyifli ve en lezzetli kış festivali oldu.

İlçemizde yaşayan ve festivale katılamayacak durumda olan yaşlı ve engelli ihtiyaç sahipleri, her sene olduğu gibi unutulmadı. Zabıta ekipleri tarafından festival günü evlerine sucuk ekmek ve yumurtalı sucuk ulaştırıldı.

Yurtiçinden ve Yurtdışından binlerce vatandaşı Sivrihisar’da ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü:

Geleneksel Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali ülkemizin birçok şehrinden on binlerce insanı ağırladığımız, herkes tarafından oldukça sevilen ve sabırsızlıkla beklenen bir festival oldu. Lezzetine güvendiğimiz ilçemize özgü Sivrihisar Dövme Sucuğu ülkemizin dört bir yanından talep edilmeye devam ediyor.

“Dünyanın merkezi, Gönül Dağı’nın memleketi ve lezzetler diyarı Sivrihisar’da buluşmak için enfes bir bahanemiz var” Sloganı ile tüm vatandaşlarımızı festivalimizde ağırladık.

FESTİVALDE SAHNE ALANLAR

5 Şubat Pazar günü Sivrihisar Dövme Sucuk Festivalinde ikram edilmek üzere tonlarca sucuk mangallarda yerini aldı. En lezzetli kış festivalinde bu sene, Dünyanın merkezi Sivrihisar’da muhteşem konserler eşliğinde adeta lezzet şöleni yaşandı.

Festivalde ünlü sanatçı Özgür Can Çoban ve Zara konser verdi. Sanatçıların tek başlarına verdikleri konser sonrasında ikili, muhteşem bir düetle sahnede buluştu ve sevenlerine müzik ziyafeti verdi.

2023 SİVRİHİSAR DÖVME SUCUK FESTİVALİ ETKİNLİK PROGRAMI

– Mangalda Sucuk Ekmek İkramı

– Özgür Can ÇOBAN Konseri

– ZARA Konseri

– ZARA ve Özgür Can ÇOBAN Düeti

– Radyo D’nin sevilen ismi Hilal ÖZGANİ Sunumuyla; Sahne Etkinlikleri,

– Yarışmalar ve DJ Performans

– Çocuk Oyun Alanları ve Animatörler

– Yöresel Lezzetler Stantları ve Festival Lezzetleri Stantları

– Doğal Köy Ürünleri Stantları

– El Sanatları, Workshoplar ve Hediyelik Eşya Stantları

YER: Sivrihisar Açık Hava Heykel Müzesi Alanı

Festival etkinliği için Eskişehir’den Saat 10.00’da Atatürk Lisesi, Özdilek AVM ve Atatürk Bulvarı büyük Migros önünden araçlar kaldırıldı. Eskişehir’e dönüş: saat 18.00 oldu.

Saat 11.00’de Radyo D’nin sevilen ismi Hilal Özgani sunumuyla başlayan festivalde tonlarca Sivrihisar Dövme Sucuğu katılımcılara dağıtıldı. Çeşitli sahne etkinlikleri, gösteriler ve yarışmaların yer aldığı festivalde, çocuklara özel oyun alanları ve animatörler de miniklerin gönlünce eğlenmesi için hazır oldu.

Birçok coğrafi işaretli lezzetleri ve Gastronomisi ile zengin mutfak kültürüne sahip Sivrihisar’da yöresel yemek sergileri, festivale özel lezzetler, doğal köy ürünleri, el sanatları ürünleri, workshop etkinlikler ve çok daha fazlası Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali’nde gerçekleşti…

Sivrihisar Dovme Sucuk Festivali 2023 9 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali 2023
Sivrihisar Dovme Sucuk Festivali 2023 1 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali 2023
Sivrihisar Dovme Sucuk Festivali 2023 3 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali 2023
Sivrihisar Dovme Sucuk Festivali 2023 4 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali 2023
Sivrihisar Dovme Sucuk Festivali 2023 5 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali 2023
Sivrihisar Dovme Sucuk Festivali 2023 6 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali 2023
Sivrihisar Dovme Sucuk Festivali 2023 7 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali 2023
Sivrihisar Dovme Sucuk Festivali 2023 8 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali 2023
2023 Sivrihisar Dovme Sucuk Festivali - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali 2023

***

Sivrihisar’ın Sesi, Sivrihisar Haberleri, 2023 Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

logo

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali 2023

Gönül Dağı Dizi Film

dizi