Kurumlar

Osmangazi Üniversitesi Sivrihisar Meslek Yüksekokulu

ogu symo - Osmangazi Üniversitesi Sivrihisar Meslek Yüksekokulu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Sivrihisar Meslek Yüksekokulu

Yüksekokul Müdürü
Prof. Dr. Murat OLGUN

***

Müdür Yardımcısı
Öğr. Gör. Hasan Köseoğlu

***

Yüksekokul Sekreteri
İsmail Sinan ZAVRAK

***

Adres: Yenice Mah. Eskişehir Cad. No: 140 – 26600/Sivrihisar -Eskişehir

Telefon: 222 712 53 05

Belgegeçer: 222 712 54 04

E-Posta: sivmyo@ogu.edu.tr

http://smyo.ogu.edu.tr

sivrihisar myo - Osmangazi Üniversitesi Sivrihisar Meslek Yüksekokulu

Tarihçesi

Sivrihisar Meslek Yüksekokulu Sivrihisar ilçemizde 1994 yılında kurulmuştur. Okulun ilk Müdürü Prof. Dr. Doğan Erol’dur

ESOGÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nevzat KIRAÇ, 15.06.2009 tarihi itibariyle Sivrihisar Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atanmıştır.

Okulun Bölümleri: Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Muhasebe, Makine, inşaat, İklimlendirme ve Soğutma programları ile önlisans eğitimi vermektedir.

İklimlendirme ve Soğutma programı 2005-2006 öğretim yılında 30 öğrenci ile öğretime başlamış olup. Sektörün ihtiyacı olan nitelikli ara eleman İhtiyacını karşılamayı amaçlamaktadır. Mezunlar tekniker ünvanına sahip olmakta özel ve kamu sektöründe kolayca iş bulabilmekte yada bağımsız olarak kendi işyerlerini açabilmektedirler.

Yüksekokulun açılışında hizmeti geçenler: Eskişehir Millet­vekilleri Hüsamettin Cindoruk, Yaşar Dedelek, Rektör Esat Erenoğlu, Prof. Dr. İmdat Kara, Prof. Dr. Filiz Akşit, Prof. Dr. Fazıl Tekin, dönemin belediye başkanı ve aynı zamanda okulun dernek başkanı İbrahim Demirkol, dönemin İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Yazar, Ata Gürbüz Çörtoğlu’nun da okulun açılısında ve okul kütüphanesinin kurulmasında hizmetleri geçmiştir.

Okulun açılışında Bilgisayar Programcılığı, Tarım Alet ve Tarım Makineleri bölümü vardı. Daha sonra Tarım Aletleri ve Makineleri Bölümü kapanmış. Bilgisayar Destekli Muhasebe, Makine ve İnşaat Bölümleri açılmıştır. Daha sonra “İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi” Bölümü ile “Muhasebe ve Vergi Uygulamaları” Bölümü açılmıştır.

***

 

Sivrihisar’da 5 bölümle Öğrenci yetiştiren okulumuz hiç yoktan iyi denecek kadar güzel ve 20 yıla yakın hizmet veren Üniversitemiz Eskişehir’in en çok nüfusunu barındıran Sivrihisar’da bir türlü Standartların üstüne geçememiştir. Böyle köklü bir şehirde neden geri kaldı, niye istenen başarıyı sağlayamadı bu konulara değinelim istedik. Tam tamına ilk günkü kontenjanında bir türlü artırma yapamamış ve Belirlenen çıtayı yükseltememiştir.

Neredeyse üzüntü ile yazmak zorunda kalacağız ama birkaç yıla kalmaz bölüm kapanmaları söz konusu olacaktır. Bunun önüne geçmek için ivedi olarak Üniversite yerleştirme başvuruları öncesi kontenjanların artırılması ve Öğrencilerin Sivrihisar Meslek Yüksek Okulunu Tercih etmelerinin sağlanması gerekiyor. Bu kontenjan artırmaları yetkililerin girişimleri ile kolayca da yapılabilir. Hiçbir işletme uzun yıllar aynı çizgide gitmemiştir. Kısır çekişmeleri bırakıp gereği yapılmalıdır.

facebook, Sivrihisar Yeni Gündem

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Osmangazi Üniversitesi Sivrihisar Meslek Yüksekokulu

Gönül Dağı Dizi Film

dizi