Blogspot Şenay Tek

Medyada Dezenformasyon Yasası

Medyada Dezenformasyon Yasasi - Medyada Dezenformasyon Yasası

Sosyal medya yasası bir sansür yasası değildir. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından çıkartılan, yalan ve iftira içeren haberleri yapanlara hapis cezası getiren medya yasasından rahatsız olanlar oldu. Ayrıca, bu yasa dışarıdan fonlananlar için de kötü oldu.

Çünkü artık efendilerinden parayı alsalar da düdüğü çalamayacaklar. Bu yüzden, bu güne kadar kendilerini maddi manevi fonlayan efendilerden parada alamayacaklar. Ağzı olan konuşuyordu. Eli olan yazıyordu. İsteyen istediği gibi yalan haber yayıyordu.

Sosyal Medya Düzenlemesi

Her şeyin dijitalleştiği, tüm dünya ülkelerinin Medya organları üzerinden şekillendirildiği ve yönetildiği bir ortamda, ülkemiz tarafından çıkartılan “medyada dezenformasyon yasası” çok önemliydi. Çünkü insanlar evlerine yabancıları sokmuyorlar ama telefon, televizyon, radyo ve sosyal medya yatak odalarına kadar giriyor. Hatta insanların beyin dalgalarına kadar giriyor.

Evet yüz yıldır tüm dünyada ülke yönetimleri medya ile şekillendirildi. Ülkeleri, seçilen yöneticiler değil medya patronları yönetti. Onların yaptırdığı yalan yanlış haberlerle hükümetler kuruldu hükümetler yıkıldı. İnsanların hayalleri yıkıldı. Yaşam şekilleri yıkıldı. Ahlak değerleri yıkıldı. Dünyadaki inanç sistemleri, medya üzerinden dezenformasyona uğradı. Gençler, medya üzerinden depolitize edildi idealsizleştirildi.

Bu yüzden deizm ve ahlaksızlık altın çağını yaşar hale geldi. Fiyat listeleri ve raf fiyatlarını belirleyende medya patronları oldu, yaptırdıkları damping haberlerle fiyatları fırlattılar. Sonra da fırlayan fiyatlar üzerinden dezenformasyona devam ettiler.

Yıllardır medya kuruluşları, ülkelerin içine yerleştirilmiş patlamaya hazır bombadır. Ülkeler ve beyinler medya organları üzerinden fethedilir.

Bir ülkenin bağımsızlığı, o ülkeyi yöneten medya patronunun elindedir, eğer ki bu Medya organları bir bir ele geçirilmezse ya da çıkartılacak bir yasa ile bunlara bir dur denilmezse vay o ülkelerin haline. Çünkü Medya patronları neyi nasıl bilmemizi istiyorsa, onu öyle ısıtıp önümüze sunuyorlar.

Medya, ülkelerinin başına dayanmış bir silahtır. O silahın kontrolü düzgün ellerde olmazsa, o silah döner dolaşır halkın kafasında patlar. Çünkü eline mikrofonu alan sokağa düştü. Eline kalemi alan herkes yalan yanlış demeden, işin arkasını bilmeden bir şeyler karaladı.

Dışarıdan fonlanan gazeteler ve gazeteciler, televizyonlar ve televizyoncular, spikerler sporcular ve sanatçılar Bu ülkenin anasını ağlattı. Artık tüm ülkenin boğazına bıçak dayanmıştı ki, geç de olsa Medyada dezenformasyon yasası çıkartıldı.

***

Şenay Tek

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Medyada Dezenformasyon Yasası

Gönül Dağı Dizi Film

dizi