Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’ın Girişimci Kadınları

emine sevingel - Sivrihisar'ın Girişimci Kadınları

Annelerinden, ninelerinden öğrendikleri yüz yıllardır var olan lezzet kültürümüzü hem yaşatıyor hem de ekonomiye çeviriyor.

Emine Sevingel kardeşimiz daha önceden ev ekonomisine katkıda bulunabilmek için evinde yaptığı ve bayramlarımızın olmazsa olmazı Sivrihisar muska baklavası, su böreği gibi bayram sofralarının baş tacı yöresel lezzetlerimizi eşi Osman Sevingel in desteği ile artık yöresel ürünler dükkanında yapıp pazarlıyor.

Bu lezzetleri özleyip yapamayan hemşerilerimiz, bu vesile ile Sivrihisar’ımızın lezzetlerinden mahrum kalmıyor. Çok fazla talep var Emine hanım siparişlere yetişemiyoruz diyor.

sevingel baklava - Sivrihisar'ın Girişimci Kadınları

Temennimiz Sivrihisar’ın ekonomisinde daha önceleri annelerimizin ellik, çorap örerek destek olarak dar günde imdada yetiştiği gibi Bu kültürel değerlerimizin sektör haline getirilerek yaygınlaşması ve dünyada marka haline gelmesidir.

Emine kardeşimize kültürümüzü yaşattığı için Eşi Osman kardeşime Eşine destek olduğu için teşekkürlerimi sunuyor Hayırlı olsun diyorum.

Not: olur ya canınız kırk katlı çıtır çıtır muska baklavası ister, gurbetten çocuklarınız hısımlarınız akrabanız gelir.

İletişim: 0 544 232 46 05

Sivrihisar’ın küçük muska baklavacısı. Şu hamarat kızımıza Maşallah !

zeynep nazli sevingel - Sivrihisar'ın Girişimci Kadınları

Osman Sevingel kardeşimizin 5 yaşındaki kızı Zeynep Nazlı daha şimdiden mutfak kültürümüzün gelecekteki temsilcilerinden.

Yöresel ürünlerimizi büyük bir başarı ile yeni açtığı Sivrihisar mutfağının en güzel börek baklava ve ürünlerini yaptığı dükkanında hizmete sunan Emine Sevingel kardeşimizin ve ailesinde, tam bir aile dayanışması var.

Ailenin en küçük üyesi Zeynep Nazlı mutfak önlüğünü taktığı gibi tezgahın başına geçerek o minik elleri ile muska baklavası yapımında annesine yardım ediyor. Geleceğin hamarat tam bir Sivrihisar kızı şimdiden yetişiyor. Maşallah Allah bahtını açık etsin.

***

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar'ın Girişimci Kadınları