inanç

Lut Kavmi Sapıklığı

GÜNÜMÜZÜN LUT KAVİMLERİ

lut kavmi - Lut Kavmi Sapıklığı

Bu gün batıda kadın kadına ve erkek erkeğe ilişkiler (homoseksüellik ve lezbiyenlik) normalleşmiş ve yasallaşmış olup, hatta cinsler içi (erkek erkekle, kadın kadınla) evlilikler pek çok batı ülkesinde yasallaşmıştır.

Evlilik dışı kadın erkek arasındaki cinsel ilişkiler (zina) ise, uzun süredir meşru kabul edilmekte olup, kanunen de suç sayılmamaktadır. Batıda artık cinsel ilişki konusunda neredeyse hiçbir sınır kalmamıştır. 14 yaşını dolduran her genç kendi cinsi yada karşıt cinsle istediği gibi cinsel ilişkiye girebilmekte, ana babası dahil kimse karışmamaktadır.

Batıda grup seks, eş değiştirme ve görseldeki şemada görülen diğer cinsel sapkınlıklar normal karşılanmakta, bunları eleştirmek ise suç sayılmaktadır. Batı da aile içi sapık cinsel ilişkiler (ENSEST) henüz meşru sayılmamakta ve kanunen suç kabul edilmekte ise de, gizli ve çok yaygın olduğu bilinmektedir.

Batıda çok yakın bir gelecekte aile içi sapık cinsel ilişkiler (ENSEST) meşru ve yasal hale gelecektir. Nitekim bu konu Nobelli yerli ve yabancı yazarlarca özendirici bir tarzda işlenmek suretiyle, ENSESTİN meşrulaştırılmasının yolları döşenmeye çalışılmaktadır.

Günümüz batı dünyasının neredeyse tamamı, cinsel suçları ve sapkınlıkları normal bir durum saymaları ve toplumsal birer kimlik haline getirmeleri nedeniyle çağdaş birer Lut kavmi haline gelmişlerdir.

Batıyı batıdan fazla seven içimizdeki bir kısım Laik Kemalist Batıcılarda, cinsel sapkınlıklar konusunda batıdan geri kalmamak için can havliyle çaba göstermektedirler.

Nitekim Cinsel Sapıkların kendi sapkınlıklarını meşrulaştırılmak için, bu günlerde düzenlenmeye çalıştıkları ONURSUZLARIN SÖZDE ONUR YÜRÜYÜŞÜ gibi faaliyetlerde LGBT birey ve derneklerine tam destek vermekteler ve TOPLUMUMUZUNDA ÇAĞDAŞ BİR LUT KAVMİ OLMASI İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPMAKTADIRLAR.

***

Eşcinsellik önümüzdeki yıllarda Müslümanların en büyük imtihanı olacak.

Şu anda Belçika’da ilkokullardan başlayarak eşcinselliğin normal olduğu öğretiliyor, “kadınla kadın, erkekle erkek rahatlıkla evlenebilir” diye çocukların zihinlerine kazınıyor. Sadece Müslüman çocukların değil, gençlerin ve yetişkinlerin de çeşitli nedenlerle bu durumlardan etkilendiği bir gerçek.

Öyle acı örnekler var ki, özel olduğu için buradan yazamıyorum. Bazı şeyler vardır, telafisi zordur, kahreder insanı. Bu büyük imtihana bilgi, inanç yönünden hazırlıklı olmalı.

İslam’ı ve Müslümanları temsil eden kurumlar, söylem geliştirmeli, bu duruma karşı inançlarından kaynaklanan duruşu açıkça, anlaşılır şekilde çeşitli platformlarda dillendirmeli.

Emin olun, “Ben homoseksüelim” diyen çocuğun yaşattığı travmayı, kocasını evde başka bir erkekle basan kadının yaşadığı çöküntüyü hayal bile edemezsiniz…

Bazı evli insanların bile sonradan eşcinsel oldukları ortaya çıkmaya başladı. Çok ama çok tehlikeli bir çağda yaşıyoruz. Kendi öz çocuklarına bile sapıklık yapan insanlıkla alakası kalmamış tipler var.

Sapıklıklar artık normal bir şeymiş gibi geliyor insanlara. Her şey sanki sadece ‘cinsellik’ üzerine kurulmuş gibi yaşayanlar var. İçinde evlat sevgisi, anne baba sevgisi bile olmadan sadece seks için yaşayanlar var. Çok acı gerçekten. Ama bu sorunların temelinde yatan asıl neden, “AİLE EĞİTİMİ”.
Ailesi bir çocuğu nasıl yetiştirirse, o çocuk büyüyünce de çok büyük ihtimalle öyle kalıyor, düzelemiyor.

Daha doğru düzgün Fatiha Suresi’ni bile bilmeyen gençler, insanlar var. Hepimizin hataları var ama Allah’ını bilmeyen, Peygamberini bilmeyen, bir gusül abdesti bile almayı bilmeyen, cünüp – cenabet gezen ama kendilerini herkesten üstün ve iyi gören bir çoğunluk var ne yazık ki.

Allah sonumuzu hayır eylesin. Çocuklarımızı korusun İnşaAllah.

***

CİNSEL SUÇLARDA (HARAMLAR – GÜNAHLAR) KADIN ERKEK HER KİŞİ GÜCÜNÜN YETTİĞİ HER ŞEYDEN SORUMLUDUR

Kişiyi Zinaya kadar sürükleyebilen haram cinsel arzunun ne zaman oluşacağı kişisel iradeyi aşan bir durum olduğundan, kadın erkek fark etmeksizin kişilerin eşlerinden başkalarına zaruri olmadıkça bakmamaları ve hele hele kesinlikle göz teması kurmamaları; bakmak ve göz teması kurmak gerçekten zaruri olursa, kendilerine hakim olarak zaruret miktarınca bakmaları ve göz teması ve kesinlikle zaruret miktarını aşmamaları gerekmektedir.

Necm Suresi 32. ayette, gerçek müminlerin büyük günahlar ile kaçınılması mümkün olmayanlar hariç (illa lemem) tüm cinsel günahlardan (el fevahişe) kaçındıkları ifade edilmektedir.

Bakara Suresi 286. ayette geçen, hiç kimseye gücünün üstünde bir sorumluluk yüklenmeyeceği, unutma ve yanılmadan sorumlu tutulmayacağı kaidesi gereğince, kişinin iradesi dışında farkına varmadan bir anda gerçekleşen konuşma, dinleme, dokunma, bakma, hayyalleme gibi durumlardan, farkına vardığı anda hemen vazgeçerse, bunlardan (illa lemem) dolayı sorumlu olmaz.

Farkına vardığı halde eğer konuşma, dinleme, dokunma, bakma, düşünme ve hayallemeyi devam ettiriyorsa, bu durumda cinselliğini muhafaza etmemiş olup, suç ve günah işlemiştir.

Özetle, düşünme ve hayalleme dahil küçükte olsa cinsel suçlar hem bizatihi günah olmaları, hem de daha büyük cinsel suçlara yol açmaları nedeniyle mutlaka uzak durulması gereken suçlar olup, çeşitli derecelerde cinselliklerin muhafaza edilmemesi anlamına gelir.

eml - Lut Kavmi Sapıklığı

url

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Lut Kavmi Sapıklığı