Uncategorized

Kendimize Bağışlama Duası

– Kendimiz için Bağışlama Duası –

BAĞIŞLAMA DUASI OKU

اَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ * بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Eûzü billahi mineş-şeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim.

سُبْحَانَ رَبِّيَ العَلِيِّ الأَعْلَى الوَهَّابِ

Sübhâne Rabbiyel aliyyil a’lel Vehhâb.

Elhamdülillahi Rabbil’ âlemin, vessalatü vesselamü ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.

Ey Azamet ve Kerem sahibi yüce Allah’ım! Ellerimizi açtık ve sana yöneldik bizleri huzurundan boş çevirme. Okumuş olduğumuz Kur’an’ı Kerim ve Sure-i Celileleri Ahsen-i makbul ile kabul eyle. Bunlardan hasıl olan sevabı başta hulasa-i kâinat, iki cihan serveri, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A.V efendimizin mübarek ruh-u şeriflerine hediye ettik vasıl eyle.

Allah’ım! Senden Peygamber Efendimizin istediği hayırları istiyor, sana sığındığı bütün şerlerden biz de sana sığınıyoruz. Kötü işlerden ve kötü ahlâktan bizleri koru.

Allah’ım! Bizim ilmimizi artır. Senden faydalı ilim, bol rızık ve her derdimize deva niyaz ediyoruz. Bütün azalarımıza sağlık ve afiyet ver ya rabbi! Yatağa düşmüş, kimsesiz ve çaresiz kullarının yüreğine nurundan nur lütuf eyle.

Evlatlarımıza hidayet ihsan et. Bizleri her türlü kötülüklerden, fenalıktan, kem gözlerden, insi ve cinni şeytanların şerlerinden muhafaza eyle. Amin

Ey alemlerin Rabbi olan Allah’ım! Hasta kullarına şifalar ihsan eyle, dertli kullarına devalar ihsan eyle, borçlu kullarına ödeme kolaylığı nasip eyle.

Ya ilahe’l alemin, biz nasıl geçmişlerimizin arkasından Kur’an okuyup onları hayırla yâd ediyorsak, vefat ettikten sonra bizlerin de arkasından Kur’an okuyup, bizleri hayırla yâd edecek evlatlar yetiştirme şerefini cümlemize bahşeyle.

Allah’ım! Sen bizleri Kur’an’ı okuduğumuz ve ezberlediğimiz gibi hikmetini, hakikatini anlamaya ve yaşamaya yönlendir. Okunan Ayeti Kerimeler hürmetine kardeşlerimizin hayırlı isteklerini kabul eyle.

Allah’ım! Bizlere kamil bir iman, takva, iffet ve gönül zenginliği vermeni niyaz ediyoruz. Allah’ım! Senden Müslüman bir kalp ve doğru söyleyen bir lisan lütfetmeni niyaz ediyoruz Allah’ım! Faydasız ilimden, korkmayan kalpten, doymayan nefisten ve kabul olmayan duadan sana sığınırız.

Allah’ım! Ey günahları affeden Rabbimiz, okunan Kur’an sureleri hürmetine üzerimizde affedilmedik günah bırakma. Amin

Ey Celâl ve ikram sahibi Allah’ım! Çekilmez belalardan, isyana düşmekten, görünmez kazalardan ve musibetlerden sana sığınırız. Bizi her türlü tehlikelere karşı muhafaza buyur. Verdiğin nimetlerin son bulmasından, sağlık ve afiyetin gitmesinden, azabının ansızın gelmesinden ve her türlü gazabından sana sığınırız.

Ey Settar olan Rabbimiz! Ayıplarımızı ört, korktuklarımızdan emin eyle. Bizleri bir an bile nefsimize bırakma, günahlarımızı bağışla. Ömrümüzün geriye kalan kısmında bizi günah işlemekten muhafaza buyur. Bize razı olacağın işler yapmayı nasip eyle. Amin

Hamd yalnızca kendisine mahsus olan Allah’ım! Bizi hidayete ulaştırdıktan sonra kalbimizi eğriltme. Bize rahmetinden lütfet. Muhakkak ki sen çok lütufkârsın. Bize lütfettiğin rızkı bereketli kıl ve bizi kanaatkâr eyle. Sen bizim Mevla’mızsın. Bütün işlerimizin sonucunu güzel eyle. Bizi dünya perişanlığından ve ahiret azabından koru. Amin

Ömrümüzün sonunda gözlerimiz perdelenmeden ve sayılı nefeslerimiz tükenmeden evvel, sağımızda Kur’an, kalplerimizde iman ve dilimizde kelime-i şehadet ile ruhumuzu teslim etmeyi cümlemize nasip eyle. Âmin.

Ve selamün alel-mürselin, vel-hamdü lillahi rabbil alemin. El Fatiha

***

Kaynak link:

 

Bağışlama duası, seçme dualar, kendimiz için dua, özel bağışlama duası

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

logo

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Kendimize Bağışlama Duası

Gönül Dağı Dizi Film

dizi