Arşiv

Kahraman ve Bozguncu

Kahraman ve Bozguncu

HAYATIN İÇİNDEN – KAHRAMAN VE BOZGUNCU. GÜZEL VE ÇİRKİN.

Günlerdir konuşulmakta: Türk Hava Kurumunun elindeki uçaklar neden kullanılmadı?” “Ordu, neden yangın bölgelerinde görevlendirilmedi?” “Neden uçak ve helikopter gönderilmedi?”

Bilen, bilmeyen herkes ahkam kesti. Bilgi kirliliği aldı başını gitti. Ve günler sonra, Erdoğan TV’lere çıktı, fakat doyurucu yanıtlar vermedi / veremedi. Karşımızda ABD ve piyonları var. Asimetrik bir savaşla karşı karşıyayız. Öyle, tivit atmakla falan üstesinden gelinemez bu işin.

Anında kriz masası oluşturulmalıydı. Anlık bilgiler sunulmalıydı. İlgili bakanlıklar anında bölgede olmalıydı. Aydınlık ve Ulusal Kanal koşturdu / koşturuyor haberin gerçeğini yapabilmek için. Bozguncuların ipliğini pazara çıkarabilmek için.

Vatandaşın üzerine çay paketi atmakla olmuyor bu iş. “Öyle evler yapacağız ki, vatandaş,” Keşke benim de evim yansaydı” diyecek.” Demekle de olmuyor. Çok talihsizce sözler ve davranışlar.

Geçelim… Adı Özgür Şimşek. S30 arazöz şoförü. Alevlerin arasında kaldı. Merkezden telsiz anonsu yapılıyor: “Helikopter geliyor güvenli bölgeye geç!” Özgür Şimşek yanıt veriyor: “Ben güvenli bölge bilmem. Aracımı bırakmam! 80 milyonun hakkı var! Yetimin hakkı var!” Konuşurken ağlıyor Şimşek…

Bihoş oldum. Tüylerim diken diken. Bu ülke, Özgür Şimşeklerle dolu. Bir vatandaşımız çıkmış gelmiş gönüllü olmuş: Tek ayağı takma. Sırtında çantasıyla, elinde bastonuyla, yangın söndürenlere yiyecek götüren bir annecik. “Acıkmışlardır” diyor.

Vay canına! “Büyük milletimiz” diyorsak boşuna değil. Bozguncular var ama, büyük milletimiz de var. Asker yok! Toma yok! Yırtındılar bu şekilde. Yalanınız batsın! Asker yangın mahallinden marşlarla geliyor.

Ankara ve İstanbul’dan bölgeye 100 ün üzerinde Toma gönderildi. Emniyet Müdürlüğü açıklama yaptı. Ormanlar imara açılacak. Otel yapılacak! Bu yalana öyle sarıldılar ki. Yalanınızda boğulun. Tam size yakışan bir yalan…

Termik santraller yanacak. Büyük patlama olacak. Bunu söylerken istediniz ki halk galeyana gelsin. Oysa günler öncesinden tüm patlayıcı maddeler tahliye edildi. Bunu bildiğiniz halde yırtındınız. Ve santraller yanmadı. Hevesiniz kursağınızda kaldı. Yatacak yeriniz yok sizin.

 

Katil, cinayet mahalline ilkönce gidermiş. Ve cenaze sahibiyle ağlarmış. PKK ormanlarımızı yaktı. Memleketi ateşe verdi, sonra da kalkıp gitti, Milas ve Bodrum Belediye Başkanlarını ziyaret etti.

Dikkat ediniz, tüm millet savaşın içerisinde mücadele ederken, çatlak oluşturmaya, gedik açmaya çalışan bozguncular, klavye kahramanları, aşağıdaki çirkin fotoya tek sözcük yazmadılar / yazamadılar. “Gık” ları çıkmadı. Bunlar işte bu kadar…

Erdoğan’ın vatandaşa attığı çay paketini günlerce konuşurlar ama, şu çirkin fotoya tek sözcük etmezler / edemezler.

***

Yazan: Bulut Bulut

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Kahraman ve Bozguncu

Gönül Dağı Dizi Film

dizi