Safiye Çetinkaya

İsrail’de İslam Üniversitesi

İsrail’in göbeğinde bir İslam Üniversitesi…

Yanlış duymadınız. Tel Aviv İslam Üniversitesi var. MOSSAD’ın 1956’da kurduğu bu Üniversitede Kur’an, hadis, siyer, İslam akaidi, kelam, tarih, coğrafya, sosyoloji ve psikoloji okutuluyor.

Ama oraya öyle herkes giremiyor. Yahudi olmak birinci şart. MOSSAD’ın onayından geçmek gerek. İyi bir ajan olabilecek kapasite var mı? Ağzın sıkı mı? İyi yalan söyleyebiliyor musun ve her türlü işkenceye dayanabilir misin?

Bu gibi becerilerin olup olmadığını MOSSAD araştırıyor ve öğrenciyi aylarca teste tabi tutuyor. Bu aşamaları geçenler o üniversitede maddi ve manevi tüm imkanlar verilerek okutuluyor.

İyi derecede Kur’an okuyorlar. İslam ülkelerinin tüm özelliklerini öğreniyorlar. Psikolojik harp tekniklerini, tümüyle Müslüman gibi yaşamayı, görünmeyi öğreniyorlar.

Öğrencinin kabiliyetine göre bu eğitim süresi 1 yıl ile 7 yıl arasında değişiyor. Mezun olanlar yeni bir kimlik ile Suriye’de, Mısır’da, Irak, İran, Ürdün, Afganistan, Arabistan, Pakistan ve Türkiye’de göreve başlıyor.

Bazıları halkın arasında saygın bir esnaf, sevilen bir cami cemaati, bazıları okullarda hoca, Bazıları çok sevilen doktor, mühendis, aktivist hatta gönüllü deprem ilk yardım ekibi bile oluyor.

Gittiği ülkenin örf ve adetlerini uygulayan, İslam’a bağlı, garibanlara kol kanat geren (ee para sıkıntısı zaten yok. Arkası kuvvetli) Sözü dinlenir kişiler oluyorlar.

Ama her saat başı bulunduğu ülkenin istihbarat bilgilerini İsrail’e ulaştırıyor. Ve düğmeye basıldığında en ön safta onlar oluyor. Halkı istediği gibi yönlendirebiliyor. (Sevilen kişi oldu ya artık)

Küçük bir not olarak ekliyorum;

O üniversitenin yetiştirdiği ilk ajanlardan biri olan Cohen isimli Yahudi, Kemal Emin Sabit ismini alarak Şam’a yerleşmiş ve yıllarca askeri üst düzey bir komutan olarak görev yapmıştır. (1960’lı yıllar) Hatta Golon tepelerinde Suriye askerlerinin güneşin altında kavrularak nöbet tuttuklarından dert yanarak, devletin Golon tepelerine askerin altında toplanacağı belli yerlere ağaçlar dikilmesini sağlamıştır.

İsrail’in altı gün savaşlarında da (1967) o ağaçların altında toplanan Suriye askerlerinin yerleri kolayca belirlendiği için hepsi öldürülmüştür.

İsrail 60 yıl öncesi böyle bir üniversiteyi neden kurdu sizce? Yahudilerin tek hayali ve İsrail’in nihai hedefi Arz-ı Mev’ud-u gerçekleştirmektir. Yani Türkiye’nin de bir kısmının içinde olduğu, Fırat ile Dicle nehirleri arasını kapsayan ve tamamı İslam ülkeleri üzerinde olan bir İsrail devleti kurmak.

Bu amaç Yahudiler için tahrip edilmiş Tevrat’ta yazmaktadır. “O gün Rab Abramla ahdedip dedi: Mısır ırmağından büyük ırmağa, Fırat ırmağına kadar, bu diyarı senin zürriyetine verdim.” (tekvin bölümü, 15/18)

Bu devleti kurmak için önce o İslam ülkelerinin içeriden çökertilmesi gerekir. Sürekli kaos halinde olan, siyasi anlaşmazlıklar yaşayan, ekonomisi kötü olan, sokak olaylarının bolca olduğu bir ülkeyi indirmek kolaydır tabi.

O nedenle adamlar 60 yıl öncesi Tel Aviv’in göbeğine İslam Üniversitesi kurdular. Orada yetişen ajanlar Suriye’de ki savaşı başlattı ve körükledi. Irak’ta, Mısır ve Libya’da da aynını yaptılar.

Biz zaten her zaman bize benzeyip bizden olmayanlardan çok çektik. Uyanık olmak lazım. Her “hadi” diyenin peşinden gitmemeliyiz.

***

Safiye Çetinkaya

safiye cetinkaya - İsrail'de İslam Üniversitesi

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

logo

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - İsrail'de İslam Üniversitesi

Gönül Dağı Dizi Film

dizi