Blogspot

Hızla Dönen Dünya

“Hızla dönen dünyada yavaşlamak durmak demektir. Küçük kapılardan geçmeye çalışırsanız eğilmeniz gerekir.”

Kıymetli dostlarım, Dışişleri Bakanımız Hakan Fidan’ın 4 Ekim 2023 tarihinde yaptığı açıklamaları canlı olarak izledim. Bu beyanata dair haber metnini yorumda dikkat ve bilgilerinize arz edeceğim.

Hakan Fidan, Ankara’da 01 Ekim 2023 günü, 2 PKK/YPG’li teröristin pert edilmesiyle neticelenen ve akamete uğratılan terör saldırısının fâillerinin, Kuzey Suriye’den geldiklerine işaretle, PKK/YPG’nin sahip olduğu bütün altyapı ve üstyapı tesislerinin tespitlerinin yapıldığını, bunların meşru hedef olduğunu belirtti.

Bu teröristlerin ve tesislerin yakınlarında hiçbir 3. tarafın bulunmaması ve uzaklaşmaları gerektiğini, terör saldırılarına cevabımızın çok net olacağını ve terör örgütünün ve elbette, onlarla birlikte hareket edenlerin bir defa daha pişman edileceklerini gayet sarih ve kararlı bir şekilde ifade etti.

Esasen Amerika Birleşik Devletleri’ne son zamanlarda, tam da onların anladıkları dilden bazı mesajlarımız olmuştu. Süleymaniye’de 1 veya 2 helikopterleri düşmüş, personel kaybına uğramışlardı. Bundan bir ay kadar önce yine Süleymaniye’de teröristleri eğitirlerken, tepelerinde bomba patladı ve ne kadar zayiat verdiklerini açıklayamadılar.

1 Ekim günü Ankara’da eyleme teşebbüs ettiler; ertesi gün uçaklarımız Kuzey Irak’ta (Metina, Gara, Hakurk, Kandil) 20 hedefi tahrip ve çok sayıda teröristi de imha ettiler. Bundan bir gün sonra uçaklarımız 16 hedefi (Metina, Gara, Hakurk, Kandil, Asos) tahrip ve yine çok sayıda teröristi imha etti.

A.B.D. bizi, sahip olduğu asimetrik kuvvetlerle (PKK/YPG, DEAŞ, FETÖ) açıkça tehdit ediyor ve bu tehdidin potansiyeli de son zamanlarda bir hayli arttı. Buna paralel olarak, içerde de siyasetçi, işadamı, sanatçı, akademisyen, gazeteci ve TV’ci, sivil toplum aktivisti kılıklı işbirlikçilerini tam kadro sahaya sürmüş vaziyette.

Son zamanlarda dezenformasyon ve provokasyonların bariz şekilde artış göstermesi, ABD’nin Türkiye’yi bir iç çatışmaya sürükleme planını tatbik ettiğini ispat ediyor.

Tabii, böyle bir iç çatışmayı başlatabilirler ise, kendileri de Türkiye’yi kurtarma kılıfı altında BM onaylı işgali başlatacaklar! ABD’nin planı net olarak budur ve bu planın aynısını, 15 Temmuz 2016’da uygulamak istediler; muvaffak olamadılar. Fakat bu arzularından katiyen vazgeçmiş değiller.

Hakan Fidan’ın açıklamalarında bahsettiği 3. Tarafın asıl muhatabının ABD olduğundan, kimsenin şüphesi yok. Fakat bu 3. taraf, ABD’den ibaret değil; o bölgede İngiliz ve Fransızlar da var. Hatta, birçok Batılı ülkenin askerleri, ABD’nin DEAŞ ile mücadele koalisyonu çatısı altında bulunuyor.

Dışişleri Bakanımızın bu ikazının ve ihtarının asıl muhatabı ABD’dir ve mesajımız gayet net olarak verilmiştir: Meşru hedeflerimizden ya uzak durun, veya sarı torbalarınızı hazırlayın!

***

Cenâb-ı ALLAH (C.C.) kahraman ordumuzu korusun ve muzaffer eylesin, âmin. Selâm ve dua ile kıymetli dostlarım.

rasim duman - Hızla Dönen Dünya
Rasim Duman.
Emekli J.Ord.Astsubay.
04 Ekim 2023 – Kayseri / Pınarbaşı.

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

logo

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Hızla Dönen Dünya

Gönül Dağı Dizi Film

dizi