Blogspot

Gerçekten Medeni miyiz?

21. Yüzyılın son çeyreğine geldik. Aman efendim çok geliştik çok medeniyiz, uzaya gidiyoruz, uçan araba yapıyoruz. Daha iki yıl öncesi koca koca profesörler ekranlarda el yüz yıkamayı öğretmedi mi?

Şimdi de dünyanın gözü önünde beton duvarlar arasına hapsedilen 2 Milyon insan öldürülüyor. Sağ kalanlar telefon ışığında, sirkeli su ile ameliyatlar yapmaya çalışıyor.

Yani anlayacağınız biz hiç gelişmedik. İnsanlık medeni falan olmadı. Teknolojinin ilerlemesiyle daha iyi silahlar, daha iyi virüsler üretildi. Her ürettiğini de öldürmek için kullandı.

Öldüren insan ne kadar medeni, ne kadar gelişmiş olabilir ki? İnsanın insana yapmayacağı bu zulmün ortasında kaldı çocuklar. Tüm ailesini kaybeden küçük kız birden büyüdü ve kardeşlerinin annesi oldu.

Gercekten Medenimiyiz - Gerçekten Medeni miyiz?

Filistin Ortodoks Patriği rahip Anthony Hanania; “Eğer İsrail Müslümanları öldürerek ezan okumalarını yasaklıyorsa, ben de ezanı kilisemin çan kulesinden okutacağım. Dünya görmüyor ama İsrail burada Hristiyan, Müslüman demeden öldürüyor. Hristiyan alemi de susuyor.” dedi.

İsrail’in yaptığı bu soykırım ders kitaplarında anlatılmalı. Gelecek nesiller İsrail’in neden yok olduğunu bilmeli.

Cuma Suresi: 6- De ki: “Ey Yahudiler! Başka insanlar değil, yalnız kendinizin Allah’ın dostları olduğunuzu iddia ediyorsanız ve şayet sözünüze sadıksanız haydi ölümü temenni edin! 7- Ama onlar daha önce yapıp ettikleri yüzünden asla ölümü istemeyeceklerdir. Allah zalimleri çok iyi bilmektedir.

***

Yahudilerin yaptıkları zulmü bitirecek iki hamle var dünyada. Ama hiçbir ülkede bunu yapabilecek özgüven ve irade yok maalesef.

Bunlardan birincisi faizi kaldırmak. ikincisi gelir vergisini kaldırıp yerine servet vergisini getirmek. Bu iki değişiklik, İsrail üzerinde atom bombasından daha etkili bir tahribat yaratır. Ama nerde.

Faiz nedir bilir misiniz. Tüm dünyanın, Çeşitli bahaneler üzerinden Yahudilere ödemek zorunda kaldığı haraçtır. Fakirden alınan vergilerin zenginlerin cebine aktarılmasıdır.

Devletlerin yaptığı faiz düzenlemeleri, normal vatandaşlar kazansın paralarına para katsın diye yapılmaz. Onların faizden kazandığı para devede kulaktır. Bu düzenlemelerden her ay düzenli olarak istihkakını alanlar, Faiz lobisine çalışan malum şirketlerdir.

Vergi işine gelince; gelirden alınan vergi fakir ve orta halli vatandaşa yapılan zulümdür, çünkü, bu vergiyi satıcı hiçbir zaman kendi cebinden ödemez. Her zaman alıcılardan tedarik eder.

Dolayısıyla satan kişi her durumda kazanır. Çünkü bu vergiyi direkt olarak sattığı mala yansıtır. Onun kaybedecek bir şeyi yoktur. Ama alıcı zarardadır. Oysaki gelirden değil de, Servet’ten vergi alınmış olsa devlet resmen ihya olur ama buna Faiz lobisi izin vermiyor.

Bugün zionist İsrail’in yaptığı veya satın aldığı tüm silah ve mühimmatın parası, ülkelerden elde edilen faiz gelirlerinden ve alınmayan Servet vergilerinden gelir. Yani bugün Filistin Ateş altındaysa, bunun suçlusu, hem devletlerimiz hem de hepimiziz.

Evet dinimizin bizi güzelleştirmesine geliştirmesine ihya etmesine izin vermedik. Aksine biz dinin içini boşalttık delik deşik ettik. Dinin kurallarının bizi düzeltmesine izin vermek yerine, Biz dinin kurallarına kendi zevklerimize göre değiştirdik. Sonrada başımıza gelen felaketleri Allahtan bildik. Yazık bize…

***

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

logo

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Gerçekten Medeni miyiz?

Gönül Dağı Dizi Film

dizi