Blogspot Dünya gündemi Ülke Haberleri

Gazze’de Yaşanan Facia

Dünya Müslümanlarını psikolojik olarak çökertmek hırsıyla Gazze’de sivilleri öldürüyorlar. Bizler kendimizi kandırarak, savunmasız Filistinlilerin acılar içinde yok oluşlarını izliyoruz.

Müslüman toplumlar ve devletler cesaretli olup, bu korkunç vahşete ve gidişata el koyup gerekeni yaparlar mı acaba? Gazze’de yaşanan büyük facia neticesinde 11 Kasım 2023 tarihinde toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı bildirgesinden çıkan sonuç;

Toplandık. Herkes gördü, rolümüzü oynadık. Şimdi hiçbir şey olmamış gibi dağılacağız ve bugünü de unutacağız. İslam alemine yapılan tüm zulümleri ve katliamları unuttuğumuz gibi, bunu da unutacağız.

***

Yunan oldular, Ermeni oldular yetmedi şimdi de Siyonist Yahudi oldular. İşgal artıkları, Türk milliyetçiliği ve Kemalizm maskesi ardına sığınan kriptolar. Sadece Müslüman oldukları için Filistinlilere karşı İsrail propagandası yapıyorlar.

Irkı ile övünenler öncelikle nereden geldiğinden ziyade, nereye gittiğine, yolunu nasıl çizdiğine bakmalı. Mühim olan öncelikler ve tercihlerdir. Yolun sonunda muhakkak ki Allah soya sopa bakmayacaktır. Güzel ahlaka ve kalpteki imana bakacaktır.

Arap düşmanlığı adı altında yaptıkları şey aslında İslam düşmanlığı. Kendi alçaklığının üstünü Müslümanlara ‘Arap yalakası’ diyerek örtmeye çalışan bir avuç güruh…

Fosfor bombalarıyla bebekler, çocuklar ve kadınlar katlediliyor, İsrail’in meşru müdafaa hakkı olarak görüyorlar. Müslim’i, gayrimüslimi bir olup boykot kampanyası başlatıyor; boykota karşı provokasyon tweetleri atıyorlar.

Bir sosyal medya trolü de Gazze’den bir video paylaşıp sanki savaş yokmuş gibi algı oluşturmak için gayret gösteriyor. Gece gündüz bombalanan Gazze, Türkiye’nin herhangi bir şehrinden daha iyi görünüyormuş.

Ayrıca, Pensilvanya’daki sözde takkeli özde kippalı kainat zındığı fetö’den şimdiye kadar İsrail vahşetine dair en küçük bir tepki olmadı.

Bu gavurcukların bu milletle hiçbir bağı yok. Bunlar Siyonistlerce finanse ediliyorlar.

Dünya; Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde’den gelecek açıklamayı bekliyor. Milyonlarca insan, her gün, o ne söyleyecek diye bekliyor. Öyle ki; Ebu Ubeyde’nin söz gücü, Batılı liderlerin toplamından fazla.

Gazzede yasanan buyuk facia - Gazze’de Yaşanan Facia

Gazze’de yaşanan büyük facia ve vahşet, yönetimlerle sokakları ayrıştırdı; özellikle Avrupa’da, Latin Amerika’da hatta ABD’de inanılmaz bir bilinç patlaması var. Batı’da sokaklar vicdan. Sokaklar insan. Yönetimleri ve liderleri ise soykırımcı, katil.

Müslüman ülkelerde görmediğimiz hassasiyeti batılı ülke halklarında görüyoruz. O zalimler Gazze’de binlerce insanı şehit ettiler ama yüzlerce milyon insanın uyanmasına da vesile oldular.

Müslümanlar birlik olana kadar, o canilerin mallarını BOYKOT EDELİM almayalım, almazsak ölmeyiz. Hayat bizlere fısıltı ile fırsatları sunar, bize bu fısıltıları duymak düşer. Herkesin anlatacak bir hikâyesi vardır, hikayeler kişileri ilgilendirir fakat sonuçları herkesi ilgilendirir.

***

Filistin ve Gazze için Dua >

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Gazze’de Yaşanan Facia

Gönül Dağı Dizi Film

dizi