Blogspot Dünya gündemi

Filistin için yürüyüş

İngiltere’de 2000 kişilik İngiliz polis grubu Filistin için yürüyüş yaptı.

Filistin icin yuruyus - Filistin için yürüyüş

Londra’da Filistin’e destek eylemine 300 bin kişi katıldı. Müslüman ülkelerde görmediğimiz hassasiyeti batılı ülke halklarında görüyoruz maalesef.

Çanakkale savaşında sadece Suriye ve Filistin’den gelip şehit olanların sayısı 800 civarı iken, memleketime de bakayım dedim. Elhamdülillah Karadeniz’de küçük bir il olan memleketimden sadece Çanakkale’de 1500 e yakın Şehit çıkmış.

Diğer illere bakarken KARS ta sadece 1 şehidimizin olduğunu gördüm ve malum zihniyetin yoğun olduğu illerin tamamında Şehit sayısı çok ama çok az.

Bu tipler bizlere Arap sevici derlerken kendilerini nutuk okuyarak çağdaş kültürlü bireyler sanıp diğer kesimi cahil ilan edip her nedense ne Çanakkale savaşında ne de Kurtuluş savaşında en az şehit veren kesimler olmuşlar.

Kurtuluş Savaşında bile (1919/1922) yılları arasında KARS tan 13 ile 41 arasında Şehit vermişler, diğer malum zihniyetin çoğunlukta olduğu illerde yine en düşük illerin başında yer alıyorlar.

Suriye ve Filistin’den ise 2 binin üstünde Şehit varken bu insanlara hain diyebilen zihniyetler önce kendi kapısının önünü süpürsünler.

Mustafa Kemal Atatürk bunları görse kim bunlar derdi. Sayfalarına girip baksan yalan haberleri, hem de teyitli yalan haberleri gerçek gibi paylaşıp kendilerini zeki çağdaş bireyler sanırlar.

Allah (cc) izniyle İslam sancağını aldık ve İslam ordusuna önderlik yaparak yeni yüzyılın biz Müslüman Türklerin Ülkemizin önderliğinde diğer Müslüman devletleri de çatımızın altına alarak İslam Sancağını tüm dünyada sallandıracağız.

Bizim malum çağdaş laikler yine her zaman olduğu gibi bu süreci seyredip bozuk plak gibi yine bunlar Araplara hain deyip bizler, bizler, bizler demeye devam edecekler. – Engin Sarıtaş –

***

Zalime zulüm, Mazlum’a cihat yaraşır
Korkağa firar, Cesur’a cidal yaraşır
Kafire mort, Müslümana şehadet yaraşır
Filistin’e izzet, İsrail’e zillet yaraşır

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Filistin için yürüyüş

Gönül Dağı Dizi Film

dizi