Blogspot Şenay Tek

Dünya Müslümanın Zindanıdır

Dünya ile cennet karşılaştırıldığında dünya Müslüman’ın zindanı, Cennet ile Dünya kıyaslandığında dünya Müslüman’ın zindanı, inanmayanların cennetidir. İşte bu yüzden Allah’u Teala, “dünya Müslümanın zindanıdır” buyurmuştur.

İnanmayanlar için ise, Dünya ile cehennem kıyaslandığında, Dünya inanmayanların cennetidir. Bu yüzden ben burada zindandayım sen ise cennettesin. Yarın mahşer kurulduğunda, burası senin cennetin, orası cehennemin olacak. Allah adildir yalan söylemez.

Evet yaklaşık 2 asırdır Müslümanlara yeryüzünde küçük Emrah modunda gezmeyi öğrettiler. Fakir ama gönlü zengin olmayı telkin ettiler. İşte İslam alemini böylece fakirleştirdiler, köleleştirdiler.

Eğer Allah’u Teala Müslümanların sadece öbür dünya için çalışmasını isteseydi, nefsi yaratmazdı, sadece ruhu yaratırdı ama Allah’u Teala öyle yapmadı. Beden denen bineğin içine, bu dünyanın ihtiyaçlarını görmesi için nefsi, öbür dünyanın ihtiyaçlarını hazırlanması için de ruhu yerleştirdi.

Fakat aynı beden içinde hem ruha hem de nefse sırat Köprüsü’ndeymiş gibi yürümesini emretti. Yani her iki alem içinde haddi aşmamasını emretti.

Müslüman çalışacak, madden ve manen güçlü olacak ki, yeryüzünde hiçbir güç onu ve diğer Müslümanları üzmeye ezmeye cesaret edemesin.

Fakat ince bir ayrıntı söz konusu; Müslümanın zenginliği ve gücü sadece kendisi, ailesi ve sülalesi için olmamalı. Veyahut da yeryüzünde gurur ve kibirle yürümesi için olmamalı. Müslümanın zenginliği tüm İslam alemi için olmalı. Müslüman kazanırken sadece kendisi için kazanmamalı.

Kazandığının içinde fakirlerin yetimlerin öksüzlerin hayvanların ve kainatın hakkının olduğunu bilmeli. Zengin Müslümanın eli, en yakınındaki ihtiyaçlı kişinin de, dünyanın öbür ucundaki ihtiyaçlı Müslümanın da sofrasına uzanmalı.

Bize iki asır boyunca yanlış öğrettiler.

Abdulkadir Geylani K.S. zengin bir Müslümandı, güzel giymeyi ve bineğe binmeyi severdi. Peygamber Eyüp Aleyhisselam çok zengin bir Müslümandı, her gün sofrasında 1000 kişiyi ağırlardı. Hz Süleyman’ın zenginliğinden bahsetmeye gerek bile yok…

Müslüman zengin olmalı, güçlü olmalı, dirayetli olmalı. Allah’tan başka hiçbir kimsenin önünde eğilmemeli. Müslüman ülkelerde fakirliği telkin edenler, 2 asırdır Müslümanların ümüğüne basıyorlar. Çalışın üretin. Düşünün akıl edin. Dün için ağlamayı bırakın, gün bugünkü gün.

Gün, önümüzdeki çağı kurtarma günü. Bugün dünden daha fazla çalışın ama Allah için çalışın. Birbirinize sırt verin. Allah’ın ipine sımsıkı sarılın. Şafak göründü, gün doğmak üzere.

eml - Dünya Müslümanın Zindanıdır

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Dünya Müslümanın Zindanıdır

Gönül Dağı Dizi Film

dizi