Genel

Değerleri İle Sivrihisar

– TÜM YÖNLERİ İLE SİVRİHİSAR KONUŞULDU –

Eskişehir Kent Konseyi, “Değerleri ile Sivrihisar ve Necmi Günay” konulu etkinlik düzenledi. Etkinlikte Sivrihisar ilçesi tüm yönleri ile tanıtıldı.

Eskişehir Kent Konseyi tarafından, Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da “Değerleri ile Sivrihisar ve Necmi Günay” konulu etkinlik gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu geceye Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen, Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Arslan ve çok sayıda izleyici katıldı. Açılış konuşmasını yapan Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, Kent Konseyi olarak ilçelerimizin tanıtımı ve gelişimine önem verdiklerini ifade ederek “Sivrihisar da kıymetli bir ilçemiz.

degerleri ile sivrihisar - Değerleri İle Sivrihisar

Üyemiz Necmi Günay’ın Sivrihisar ile ilgili çok değerleri çalışmaları var. Bu gece hep birlikte ilçemizi yakından tanıyacağız.” dedi. Daha sonra konuşan Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz ise Sivrihisar’ın tarihi ve kültürel öneminden bahsederek, ilçenin şehir kültürü ve mimari kültürün yanı sıra, birçok ilde olmayan özelliklere sahip olduğunu aktardı ve “Eskişehir Kent Konseyi’ne ve Sayın Günay’a bu organizasyon için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Moderatörlüğünü Fikret Akın’ın yaptığı gecede, Araştırmacı-Yazar Necmi Günay Sivrihisar ile ilgili yazdığı kitapların içeriğini anlattı ardından Sivrihisar türküleri söylendi, şiirleri okundu. Sivrihisar’ın yöresel kıyafet ve takı tanıtımlarına ise izleyiciler yoğun ilgi gösterdi. Gece sonunda Günay, kitaplarını imzaladı.

sivrihisar sergi6 - Değerleri İle Sivrihisar

sivrihisar sergi1 - Değerleri İle Sivrihisar

sivrihisar sergi5 - Değerleri İle Sivrihisar

sivrihisar sergi4 - Değerleri İle Sivrihisar

sivrihisar sergi2 - Değerleri İle Sivrihisar

sivrihisar sergi9 - Değerleri İle Sivrihisar

sivrihisar sergi7 - Değerleri İle Sivrihisar

sivrihisar sergi0 - Değerleri İle Sivrihisar

sivrihisar sergi 3 - Değerleri İle Sivrihisar

sivrihisar sergi8 - Değerleri İle Sivrihisar

Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Yazar Necmi Günay ile Yapılacak Konferans ve Sergimize Bekleriz. Fotoğraf Sever Dostlarım ve Arkadaşlarım Sivrihisar’ın Kilise Bölgesini Fotoğrafladığım Fotoğraflar Sergiye Seçilmiştir. Teşriflerinizi arz ederim.

Sivrihisar’ın değerleri… Sivrihisarlı sanatçılardan oluşan karma sergi, Sivrihisar yöresel kıyafetler defilesi, Sivrihisar yöresel takı tanıtımı, Şiirler, Türküler, Maniler ve Sivrihisar için yazdığım 3 kitabin imzası…

Not: Kitaplarımız ve gecemiz ücretsizdir.

14 Mayıs 216 Cumartesi Günü Saat : 20:00
Eskişehir Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon

– DEĞERLERİ İLE SİVRİHİSAR SERGİSİ –

degerleri ile sivrihisar - Değerleri İle Sivrihisar

Necmi Günay ile Yapılacak konferans ve Sergimize Bekleriz Bizi Kırmayıp Gelirseniz Seviniriz… Fotoğraf Sever Dostlarım ve Arkadaşlarım Sivrihisar’ın Kilise Bölgesini Fotoğrafladığım Fotoğraflar Sergiye Seçilmiştir. Teşriflerinizi arz ederim.

Sivrihisar’ın değerleri… Sivrihisarlı sanatçılardan oluşan karma sergi, Sivrihisar yöresel kıyafetler defilesi, Sivrihisar yöresel takı tanıtımı, Şiirler, Türküler, Maniler ve Sivrihisar için yazdığım 3 kitabin imzası…
Not: Kitaplarımız ve gecemiz ücretsizdir.

14 Mayıs 216 Cumartesi Günü Saat : 20:00
Eskişehir Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon

ESKİŞEHİR’DE “DEĞERLERİYLE SİVRİHİSAR VE NECMİ GÜNAY” ETKİNLİĞİ

Eskişehir Kent Konseyi tarafından Taşbaşı Kültür Merkezi’nde “Değerleri İle Sivrihisar ve Necmi Günay” etkinliği düzenlendi.

Konuşmacı olarak araştırmacı-yazar Necmi Günay’ın yer aldığı etkinliğe, İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Arslan, Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen ve davetliler katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Sekreter Kapanoğlu, Eskişehir’in tüm ilçelerinin kendileri için değerli olduğunu ama Sivrihisar’ın ayrı bir önemi olduğunu vurguladı. Kapanoğlu, “Sivrihisar, tarihi ve kültürel anlamda çok kıymetli bir ilçemiz. Bu kapsamda Sivrihisar’la ilgili kitaplar yazan Sivrihisarlı Kent Konseyi üyemiz Necmi Günay’ın da ilçe için çok değerli çalışmaları var. Bu gece bunları dinleyeceğiz ve Sivrihisar’ın değerlerini dinleyeceğiz” dedi. 

Sivrihisar ile ilgili kitaplar yazan araştırmacı-yazar Necmi Günay, kitaplarının içeriğiyle ilgili bilgiler verdi. Ayrıca etkinlikte Sivrihisar’ı anlatan şiirler okundu, türküler seslendirildi ve yerel kıyafet ile takıların tanıtımı yapıldı.

degerleri ile sivrihisar1 - Değerleri İle Sivrihisar degerleri ile sivrihisar2 - Değerleri İle Sivrihisar degerleri ile sivrihisar3 - Değerleri İle Sivrihisar degerleri ile sivrihisar4 - Değerleri İle Sivrihisar

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Değerleri İle Sivrihisar