Sivrihisar Haberleri

Çocuklar Oyunlarını Dünyanın Merkezi Sivrihisar’da Oynadı

DÜNYA OYUN OYNAMA GÜNÜ SİVRİHİSAR’DA

Sivrihisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünde Marmara Üniversitesi ve Hasan Karacalar İlkokulu iş birliğiyle ‘Sivrihisar 1. Dünya Oyun Oynama Günü Etkinlikleri’ gerçekleştirildi

dunya cocuk oyunlari - Çocuklar Oyunlarını Dünyanın Merkezi Sivrihisar'da Oynadı

İlk gününde düzenlenen panel ile açılışı yapılan Dünya Oyun Oynama Günü Etkinlikleri uygulamalı aktivitelerle devam etti. İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Milli Eğitim Müdürü Eyyüp MUTLU ve şube müdürleri etkinliğe katılarak çocuklarla oyun oynayarak zaman geçirdi. Çocukların bilgisayar ve telefon oyunlarını oynamaları yerine unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarına yönelmesinin amaçlandığı etkinlik Nasrettin Hoca Parkında düzenlendi. Hasan Karacalar İlkokulunda eğitim gören 263 öğrenci 2 grup halinde parkta oluşturulan 14 farklı oyun alanında ‘mangala, satranç, körebe, yakan top, sandalye kapmaca, istop, ebelemece, saklambaç, yerden yüksek, ip atlama, halat çekme, seksek, çuval yarışı, mendil kapmaca, köşe kapmaca, topaç, çember çevirme, futbol, basketbol, voleybol, turna kuşu ve leylek origami yapımı, met oyunu gibi oyunlar oynandı.

sivrihisar cocuk oyunlari - Çocuklar Oyunlarını Dünyanın Merkezi Sivrihisar'da Oynadı

Dünya Oyun Oynama Günü Türkiye Koordinatörü ve Uluslararası Oyuncak Kütüphanesi Birliği (ITLA) üyesi ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Işık Kamaraj’ın ekibindeki eğitimcilerle birlikte Hasan Karacalar İlkokulu öğretmenlerinin de bulunduğu etkinlikte bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Mutlu, “Sivrihisar 1. Dünya Oyun Oynama Günü” etkinlikleriyle insanların içindeki çocuğu tekrar canlandırmak istedik ve bugünü 28-29 Mayıs 2018 tarihleri arasındaki etkinliklerimizle, Dünyanın Merkezi Sivrihisar’da kutlamış bulunduk” şeklinde konuştu.

İlçe Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz ise konuşmasında “Gelecek yıl ikincisini daha kapsamlı etkinliklerle kutlamayı temenni ediyor ve o güne kadar oyun oynamaya devam etmenizi diliyoruz. 28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günümüz kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Çocuklar Oyunlarını Dünyanın Merkezi Sivrihisar'da Oynadı