Dualar

Askere Dua

– ASKERİMİZ MEHMETÇİK İÇİN DUA –

askere dua - Askere Dua

اَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ * بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Eûzü billahi mineş-şeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim.

Elhamdülillah Rabbil’ âlemin, vessalatü vesselamü ala rasulina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

Allah’ım! Bütün güzel isimlerin ve Peygamberimizin (S.A.V) isimleri hürmetine, okunan Kur’an’ı Kerim ve sûreleri hürmetine; Vatanımızı, Milletimizi ve Devletimizi her türlü düşman saldırılarından koru. Ülkemize kasteden terör örgütlerine karşı sınır ötesi mücadele vermekte olan şanlı Mehmetçiklerimize ve tüm güvenlik güçlerimize yardım eyle. Âmin.

Kahraman Ordularımızı ve Askerimizi sınır ötesi harekatında muvaffak eyle. Komutanlarımıza basiret ver, onları mahcup etme. Ordumuzun gayretlerini boşa çıkarma, en kısa zamanda ikram edeceğin zaferle bizleri sevindir Allah’ım! amin.

Şehitlerimize rahmet, yakınlarına sabırlar ihsan eyle. Gazilerimize de sağlık ve yaşama sevinci ihsan eyle. Ezanımızı dindirtme, bayrağımızı indirtme, güzel yurdumuzu düşmanlara böldürtme ya Rabbi! Amin.

Ey bereketler indiren, bulutları yürüten, birleşik düşmanları bozan Allah’ım! düşmanlarımızı bozguna uğrat, tarih boyunca ilâ-i kelimetullah için uğruna hadsiz şehit veren gazi ordumuzu muhafaza eyle.

Ya Rabbi! Türk ordusu İslam dünyasının ümit bağladığı aziz ve kahraman bir ordudur. Bedrin aslanlarına meleklerinle yardım ettiğin gibi bu orduya da Nusret’ini eksik etme. Düşmanlarımızı zelil ve perişan eyle. Amin.*

Rabbenâ âtina fid-dünya haseneten ve fil âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr. Rabbenağfirlî veli vâlideyye ve lil mü’minine yevme yekumül hısâb.

YA ALLAH, YA RAHMAN, YA RAHİM, YA FERD, YA HAYYU, YA KAYYÛM, YA HAKEM, YA ADL, YA KUDDÛS, YA GÂLİB!

Dualarımızı; İSMİ AZAM ve ESMA-UL HUSNA hürmetine, mukaddes beldelerde yapılan dualarla beraber kabul et Allah’ım! Amin.

Ve Selamün Alel-Mürselin. Vel-Hamdü-lillahi Rabbil-Alemin. El-Fatiha!

serit 980 - Askere Dua

Düşmanların bozulacakları an geldi ve Rabbimizin vadettiği gibi: “Önceki ve sonraki günahını bağışlamak, Allah’ın sana olan nimetini tamamlamak, seni dosdoğru bir yola iletmek ve sana üstün bir yardım yapmak için apaçık bir fetih verdik.” 1

“Yardım Allah’tandır, fetih de yakındır. Müminleri müjdele.” 2

1- İnnâ fetehnâ leke fethan mubînen. Li-yağfira lekellâhu mâ tekaddeme min zenbike vemâ te-ahhara ve yutimme ni’metehû aleyke ve yehdiyeke sırâtan mustekîma. Ve yensurakellahu nasran azîza. (Fetih sûresi)

2- Nasrun minallahi ve fethun karîbun. Ve beşşiri’l-mü’minîn. (Saff suresi 13. âyet)

ASKER’İN DUASI

“Allah’ım! benim gücüm, desteğim ve yardımcım ancak sensin. Senin yardımın ile düşmana hücum eder, vuruşur ve savaşırım. Galip edecek olanda sensin.”

***

Derleyen: M. Sevimbay
*Eski Sivrihisar Müftüsü – Orhan Ersoy

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın