Blogspot

Asıl Hedef Türkiye

2018 yılından itibaren İsrail, Doğu Akdeniz’de sürekli tatbikat yapıyor. Tatbikatın adı; ‘Nobel dina’ Tevrat’taki anlamı; ‘intikam’ Güney Kıbrıs ve Girit adasına kadar. İntikamı kimden almak istiyor? Asıl Hedef Türkiye. Bir olmalıyız, güçlü olmalıyız.

Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İngiltere ve Fransa aylardır Güney Kıbrıs’a askeri yığınak yapıyor. Bunun yanında 76 uçak taşıyan ABD uçak gemisi; vurucu destek filosu ve son gönderilen nükleer denizaltı ile beraber Güney Kıbrıs önlerine konuşlanmış durumda.

ABD aynı zamanda İsrail’in Lübnan sınırına da son 15 gündür durmaksızın yığınak yaparken, Mısır’da bulunan ABD üs’leri de dolduruyor. Peki neden? Güney Kıbrıs Rum Yönetimi sahasında bulunan (ki Türkiye’nin saha alanına giren) 4.2 trilyon fit küplük bir enerji kaynağı var.

Bu kaynağı bulan ve buralarında ortağı olan Chevron/ABD firması, İsrail’in en büyük iki sahasındaki kaynakla birleştirme hedefinde.

Ancak bu planda tam hakimiyet sağlanması için Gazze’nin tamamen zapt edilmesi, ayrıca Lübnan sahalarına da el konulması gerekiyor ki İsrail/ABD bu nedenle Lübnan’a girme hazırlığındalar.

Hizbullah bu plan doğrultusunda; İsrail tarafından yıllardır bekçi olarak atandığı Lübnan’dan, saldırı emrini aldığı gün icra edip birkaç hafta içinde Lübnan’ı İsrail’e teslim etme görevinde.

Zira ABD/İsrail, İran ile yaptığı tüm Ortadoğu Kaos anlaşmalarının ilk ödemesini 1 hafta önce 10 milyar dolarını serbest bırakarak yaptı. Fakat tam bu noktada tüm bu planlardan haberi olan ve 7 ekimden bu yana, Türkiye’nin Lübnan’daki askeri varlığının arttırılması ABD’nin canını epey sıkmakta.

Bununla beraber Chevron ve İtalyan Eni ortaklığıyla Doğu Akdeniz’in (şu an) en büyük enerji üretiminin sahibi olan Mısır, Kendi sahasındaki bu enerjiyi Avrupa’ya ihraç etmek üzere, 2022 yılında İsrail/ABD ile mutabakat zaptı da imzalamıştı.

Türkiye de buna karşılık olarak, 140 ülke tarafından tanınan, ancak İsrail tarafından ablukaya alınan Gazze/Filistin ile, Libya anlaşmasının benzerini yaparak, GKRY’nin Türk sahasında ABD eliyle çökmeye çalıştığı alanları garanti altına alma aşamasında sona gelmişti.

Gazze halkı bu anlaşma sonrası hem kendi hakkı olan 4 milyar dolarlık gazına kavuşacak, hem de Libya’da olduğu gibi Türkiye tarafından koruma altına alınacaktı. Kısaca, İsrail’in (başta Filistin devletini komple ortadan kaldırma amacıyla) başlattığı Gazze işgali/soykırımı, esasen Türkiye’ye ilan edilmiş örtülü bir savaştır.

ABD; İsrail’i taşeron olarak kullanarak, Türkiye’nin tüm haklarını gasp etme ve Avrupa’yı enerji üzerinden uzun yıllar rehin alma hedefindeyken, İsrail’de aynı eksen doğrultusunda aradan Arz-ı Mevud’u çıkarmaya çalışıyor.

Yakın zamanda Gazze meselesinin aslında Türkiye’nin istiklal ve istikbal meselesi olduğunu çok net göreceğiz.

***

Asil Hedef Turkiye - Asıl Hedef Türkiye

ALINTIDIR.

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

logo

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Asıl Hedef Türkiye

Gönül Dağı Dizi Film

dizi