Blogspot Şenay Tek

Anadolu Bir Misyondur

Anadolu bir misyondur ve bu topraklarda yaşayan herkes görevlidir. Gelmiş geçmiş medeniyetlerin tamamı bu topraklarda başlayıp, bu topraklarda yerin dibine batırılmıştır.

Her yeni başlangıcın tohumları bu topraklarda ekilmiştir, tüm peygamberler tüm evliyalar bu topraklarda dünyaya gelmiştir. Yeryüzünde şehit Şüheda kanıyla sulanan en büyük toprak parçası Anadolu’dur.

Yeryüzünün geçiş kapılarının tamamına yakını bu topraklardadır. Bu yüzden tüm maddi ve manevi saldırılar Anadolu insanının üstüne gönderilir. Çünkü bir misyon yüklenmek için vicdan merhamet ve ahlak olmazsa olmazdır.

Yeryüzünün hangi noktasını dolaşırsanız dolaşın. Bu topraklarda yaşayan insanlar kadar vicdanlısını merhametlisini göremezsiniz. Evet ahlak ve terbiye mefhumunu çökerttiler ama vicdan ve merhamet hala ayakta.

Nitekim; Yeryüzünde bir uyanış gerçekleşecekse önce vicdanların yumuşaması gerekir. İnsanların tüm ülkülerinden, dilinden ırkından ve ideolojik saplantılarından sıyrılıp, her şeyden önce insan olduğunu hatırlaması gerekir.

Vicdan uyanmadan, kalp uyanmaz. Bu sebepledir ki; Dünya’nın dengesi, uyanışın merkezi, İlâhî Nizam gereği âlemde görevli, Türk Milleti’nin kendine gelmesi ve vazifesine hazırlanması için kalplerini gaflet uykusundan uyandıracak hadiseler yaşanabilir.

Kalpleri sızlatan vicdanları sızlatan ağır hadiselerle önce kendisinin uyanması hedeflenir. Ardından tüm dünyayı ardından sürükleyecek güç ve kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur zaten.

100 millerce öteden gelip, Akdeniz’e demirleyen vahşi Batının çanak yalayıcıları bunun farkında. Şu anlık farkında olmayan tek millet bu topraklarda yaşayanlar. Onlarda acı hadiselerle bunu yaşayarak öğreniyorlar ve öğrenecekler.

İnsanların dünyaya geldiği topraklar asla tesadüf değildir.

Bu durum, insanların ve yaşadıkları coğrafyanın Kader planının bir gereğidir. Hele ki Anadolu’da dünyaya gelen insanların burada dünyaya gelmesi, çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü bu coğrafyada dünyaya gelen insanlar, bir misyon yüklenerek bu dünyaya gelirler.

Bu topraklar kadim topraklardır. Yeryüzü buradan göçer ve yaşam yine bu topraklardan başlar. Yani anlayacağınız; Anadolu topraklarında yaşayan her varlık, Allah’u Teala ile yaptıkları akit ve kontratlar sayesinde bu topraklarda bedenlenmiştir.

Bu ahir zaman içerisinde büyük misyonda vazife alacağına söz vererek gelmiştir, fakat ne yazık ki dünyaya geldiğinde ise maddenin cazibesine kapılarak, varlık amacını ve dünyaya geliş sebebini unutmuştur.

* * *

eml - Anadolu Bir Misyondur

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Anadolu Bir Misyondur

Gönül Dağı Dizi Film

dizi