Sivrihisar Portalı

Ahmet Tekin

SİVRİHİSAR BELEDİYESİNİN GERÇEKLEŞTİRECEĞİ NASRETTİN HOCA FESTİVALİ İÇİN HOCAYI TEMSİL EDEBİLECEK GERÇEK BİR SİVRİHİSARLI

AHMET TEKİN

Sivrihisarlı Nasrettin Hocanın Nasrettin Hocaya benzeyen Nasrettin Hocanın torunu Sivrihisarlı Ahmet Tekin Amcayla bugün Kurşunlu Camiinde karşılaştık.

Ahmet amcayla uzun yıllardan beri tanışırız kendisi orman fidanlığından emekli güzel bir insandır. Ömür mevkii Orhangazi mahallesinde oturmaktadır. Gazete temsilciliğim döneminde o bölgedeki tahsilatlarımızı hep Ahmet Amca toplardı. Kendisine minnet borçluyuz Mevla’m uzun ömürler versin. -Abdullah Yeşilkaya-

Buradan Sivrihisar Belediye Başkanı Hamit Yüzügüllü beye sesleniyorum! Sivrihisar’da yapılacak olan Nasrettin Hoca Festivali için Ahmet amca Nasrettin Hoca için iyi bir kişilik. Üstelik Sivrihisarlı, kılık kıyafeti sakalı ile çokta uygun.

ahmet tekin amca - Ahmet Tekin

Ahmet Tekin amca Abdullah Yeşilkaya ile birlikte

Uluslararası Nasrettin Hoca Kültür ve Sanat Festivaline katılan Kültür Ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı Sivrihisarlı Ahmet amcayla karşılaşınca onu Nasrettin Hocaya benzeterek gerçek Nasrettin Hoca buradaymış diyerek ona iltifat etti.

Bakan Avcı Sivrihisar’ın yerlisi olan giyim kuşamı ve sakalıyla Nasrettin Hocaya benzeyen Ahmet Tekin’e sarılarak gerçek Nasrettin Hoca buradaymış başka Nasrettin Hoca aramaya gerek yok diyerek ona iltifat etti. Ahmet Tekin amcayla bir süre sohbet eden Bakan Avcı basın mensuplarının isteği üzerine Ahmet Tekin amcayla bir kaç kare de poz verdi.

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - Ahmet Tekin

Gönül Dağı Dizi Film

dizi