Blogspot

Afganistan Gerçeği

Afganistan Gerçeği

afganistan - Afganistan Gerçeği

Afganistan da savaş 40 yıldan fazladır devam ediyor.

Önce Ruslarla daha sonra kabileler arasında sonra Amerika ile. Kolay değil 40 yıl. Nelerini kimlerini kaybettiler kim bilir. Çocukluklarını yaşayamadılar sağ kalanların yarısının kolu bacağı oyuncak şeklindeki bombalardan koptu öyle protez bacak falan yok değnekle yürüyorlar, kalan çocuklar, büyüdüler Pakistan’ın okullarında okudular ve yine dağlarda savaştılar. Hiç çocukça oynayamadılar.

Dün TV’ler de haber geçiyor Taliban lunaparkta çarpışan otolara binmiş. Anasının babasının yanında el bebek gül bebek büyüyen her sene tatile çıkan ayağı yere basmayan bugünün sekülerleri Afganistan’ı anlayabilir mi.

Tüm dünya temkinli yaklaşıyor ve Taliban’ın sözlerini izleyip fiiliyata bakacağız diyor. Yani Taliban deklare ettiklerini hayata geçirdiğinde modern dünya için şimdilik bir sakınca görünmüyor. Ama bizde bir kesim var aman Afganistan öcü tüm ilişkiler kesilmeli görüşünde. Ve de siyaset ehli bunlar Amerika’dan daha fazla Amerikancılar.

Anlaşılıyor ki bizde ki dezenformasyona rağmen dünya Taliban’a fırsat tanıyacak. Taliban denenlerde boş insanlar değil ve olmadıkları da görülecektir. Bizimle üst düzey irtibatları onlar açısından iyi olur. Devlet tecrübeleri yok.

Yeniden bir MEDİNE toplumu oluşturabilir mi? Bekleyip göreceğiz. Temennimiz İslam’ın güzellikleri sabır emanet merhamet vicdan hukuk komşuluk velhasıl tüm iyilikleri hayata geçirebilirlerse KURAN ve SÜNNET üzere bir model inşa edebilirlerse, bunu da güzel bir dille tüm dünyaya anlatabilirlerse güneş batıdan da doğar rahat bırakılırsa tabi ki. -E.KAYA-

***

Afganistan’ı işgal eden ABD değildi.

Peki kimdi? ABD derin devletiydi. ABD derin devletini yönetenler kimlerdi..? Siyonist paganlar. Siyonist paganlar son yıllarda nereye çekildiler.? Çin’e…

Siyonistlerin bu yüz yıldaki yönetim üssü neresi.? Çin. Bu yüzyılda Orta Asya’nın süper gücü yapılmaya çalışılan ülke hangisi.? Çin. Bunun için güzergah oluşturmaya çalışan kim? Çin…

Bu güzergâh üzerinde olan ülkelerden biri hangisi? Afganistan. Talibanı tanıdığını açıklayan ve bu açıklamanın üzerinden çok geçmeden Taliban’ın yönetimi devralmasını ABD’nin kendi askerlerini oradan taşımasını sağlayan kim? Çin. Gördüğünüz gibi her yol Siyonizm’e ve Siyonistlere çıkıyor ve kimse kimseyi kandırmasın.

Her ne kadar, Afganistan’ın başına Taliban geçmiş gibi gözükse de, Afganistan’da herkesin gözüne soka soka açık açık bir devir daim töreni yaşanıyor. Halef selefe emanetini teslim ediyor. Hiç kimse bunu göremiyor. Bu yüzden herkes taliban Afganistan’ı yeniden ele geçirdi diye seviniyor. Oysaki Develer tepişiyor. İnsancıklar kaçışıyor işte bütün mesele bu…

Afganistan’ın yeraltı kaynaklarına henüz hiç dokunulmamıştı. Peki Amerika yirmi yıldır Afganistan’da olmasına rağmen neden bu kaynaklara dokunmadı.?

– Çünkü dünyayı yöneten paganlar, planlarını hep yüz yıllık yaparlar. Geçtiğimiz yüzyılda paganların yönetim üsleri ABD idi. Dolayısı ile yetmiş beş yıl boyunca kanı emilecek olan ülke yine ABD idi. ABD’yi hem paravan olarak kullandılar hem de yiyip bitirdiler. Bu yüzyılda ise yönetim üssü olarak kendilerine Çini seçtiler.

Şu anda ise devir daim töreni yaşanıyor. ABD, şimdiye kadar bekçiliğini yaptığı ülkelerin anahtarını Siyonist paganlara yani dünyayı yöneten 13 aileye bir bir teslim ediyor. Tören Afganistan’dan başladı. Sonra sırasıyla Suriye Irak ve diğer ülkelerden çekilecek. Ve bu ülkelerin yönetimlerini ve yeraltı zenginliklerini “Ben başarılı olamadım askerimi çekiyorum” diyerek Çin’e teslim edecek.

ABD paravan şirketti asıl şirketin sahipleri paganlar ve İngiltere’dir. Şimdi ise paravan olarak piyasaya Çin sürüldü bir yetmiş beş yılda Çin’i paravan olarak kullanacaklar. Ve oranın kanını da emdikten sonra paçavra gibi bir kenara atacaklar. Sonra ise hedefin Afrika olması çok muhtemel…

Gelelim şimdi asıl habere.

Çin Metalürji işletmeleri (MMC) mes Aynak bakır madeni karşılığında Taliban yönetimine nakit para yardımında bulunacağını duyurdu. Peki Taliban bunu kabul edecek mi..? Tabi ki kabul edecek. Çünkü Taliban anlaşmalı olarak başa geçirildi yani bileğinin hakkıyla başa geçmedi Siyonistlere teslim oldu. Bu şartla başa geçmesine izin verildi. Onlar halka dokunmayacak. Sürekli olarak maddi para yardımı yaparak, ülkenin ağzına bir parmak bal çalacak.

Karşılığında da yeraltı zenginliklerine sırayla ve yavaş yavaş el koyacak. Biz bu esnada paravan şirketlerin ve Çin’in ismini sık sık duyacağız. Ama tüm Şirketlerin arkasında 13 pagan aile olacak. Çin halkının ağzına da bir parmak bal çalınacak onlar gelişiyoruz ve büyüyoruz zannedecekler. Oysaki içten içe kanları emilecek yavaş yavaş çürüyecekler.

Daha derin anlamak isteyen ABD’nin son yetmiş beş yılına baksın. Nasıl parlatıldığına, ABD üzerinden, nasıl Avrupa’nın ağzına bir parmak bal çalınıp sömürüldüğüne ve nasıl paçavra gibi fırlatılıp atıldığına baksın. Sonrada dönüp Çin’e baksın. Çin üzerinden Asya’nın ve Ortadoğu’nun kanının nasıl emileceğinin idrakine varsın.

İsrail’i de evanjelizm üzerinden kandırdılar onları da ayrıca sömürdüler. Çünkü bunlar Yahudi soyundan olsalar da, paganizmi kavramışlar. Onların Allah inançları yok, onlar kendilerini Allah’ın yerine koymaya çalışan lanetli soy yani Din min Bob mob hikaye. O işin paravan kısmı. Asıl sebep para para para. Bu kadar açıklamanın ardından umarım ABD’nin neden Afganistan’daki kaynaklara dokunmadığını umarım anlamışsınızdır…

Şenay Tek

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Afganistan Gerçeği