Blogspot Şenay Tek

6 Yaşında Evlendirilme Yalanı

6 Yaşında Evlendirilme Yalanı

6 yasinda evlendirilme yalani - 6 Yaşında Evlendirilme Yalanı

Fadime Şahin olayını hangi akıl organize ettiyse, 6 yaşındaki kız çocuğu masalını da o akıl organize etti. Birinde hayat kadınını alıp kapatıp Müslüm Gündüzün kucağına, Reha Muhtar’ın kadrajına attılar, ülkeyi karıştırdılar. Diğerinde Hafız bir kızı alıp, açıp, hayat tarzını ve fikirlerini değiştirip, gazeteci Timur soykanın kaleminin ucuna attılar. Ülkeyi karıştırma telaşındalar. Olay bu kadar NET!

Bu kadar açık bir gerçeği göremeyenler, ya kördür yada haindir. Bu kadar saçma bir yalana ya geri zekalılar yada gezi zekalılar inanır NET!

6 yaşındaki kızın, namahrem olmasın diye hafızlık hocasıyla nikahlandırıldığına inanan zottiriklere söyleyin. Cemaate bağlı Kur’an kurslarının hiçbirinde, kız öğrencilerle erkek hocalar. Erkek öğrencilerle bayan hocalar yan yana getirilmez, kızları bayan hocalar, erkekleri ise erkek hocalar okutur. Hatta hatta kız yurtlarına erkek sinek bile giremez.

Durum diyanete bağlı kuran kurslarında da aynıdır. Kız kurslarında erkek hocaya rastlayamazsınız bu imkansızdır. Kendi okuduğum okullardan biliyorum.

Ben diyanete bağlı kuran kurslarında yıllarca yatılı kaldım. Hafız hocalarımızın tamamı bayandı, bir tane bile erkek hocamız olmadı. Oldu ki, es kaza okulda tamir edilecek bir yer oldu. Bu işler, tüm sınıflar dersteyken yapılır ki, öğrenciler ve öğretmenler, usta ile karşılaşmasın. O kurslarda işler bu kadar ince yürütülür.

Her şeyi bir yana bırakın Camilerde bile kızları kızlar, erkekleri erkekler okuturlar olay bu kadar net!

Neyse akabinde; liseyi milli eğitime bağlı özel bir kız kolejinde okudum. Bu okulda dört yıl yatılı kaldım. Okulumun, cemaatle uzaktan yakından hiçbir alakası olmamasına rağmen ve de düz lise olmasına rağmen, lise ikide, ordudan görevli olarak gelen ve sadece haftada iki dersimize giren milli güvenlik hocamız dışında bir tane bile erkek hocamız olmadı.

Tüm bunlara rağmen, bugün çıkıp açıklama yapan İsmail Ağa sözcüsü bu ayrıntıyı belirtmedi, es geçti. Bu beni şaşırttı. Sadece bu ayrıntı bile, mevcut davanın yalan dolan üzerine kurulu olduğunu ortaya koyacak büyük bir delildir ve buna şahitlik yapacak yüzbinlerce, hatta hatta milyonlarca insan bulabilirsiniz.

Toplumsal ve ahlaki dezenformasyonu organize edenlerin elleri, altı yaşındaki kız çocuklarının masumiyet karinesine kadar uzandı maalesef. Bunun sebebi, insanların ne Kur’an’ı Kerim’in getirdiği yasaklara, ne de devlet erklerinin koyduğu yasalara uymuyor olmasıdır.

Sol cenah doğruluğuna ve yanlışlığına bakmadan, orta yerde ne bulsa, İslam’ı ve Müslümanları kötülemek için bir argüman olarak kullanma hususunda çok yeddah. Bu hususta, asla vicdani davranmıyor. Onların Allaha hesap vermek gibi bir korkuları da olmadığı için, ya yalanı ve iftirayı mubah görüyorlar yada at gözlüğü ile baktıkları için, gerçeği araştırma ihtiyacı hissetmeden gerçekten inanıyorlar.

Sağ cenahta, hakkında bilgi sahibi olmadığı birçok şeyin peşine düşüyor. En bariz hataları ise, fitne zirveye vurmadan, açıklama yapmıyor olmaları, ortaya atılan yalan veya iftira furyası büyüyor büyüyor ve fitne halini alıyor. O zaman konu ile alakalı olan kişi ortaya çıkıp, iki kelam etme lüzumu görüyor. Olan yine Müslümanlara oluyor. Atı alan Üsküdar’ı geçiyor da, sağ cenah bu huyundan vaz geçmiyor maalesef.

Mesela; gündem 6 yaşındaki kız çocuğunun evlendirilmesi.

Öncelikle şunu belirteyim ki; böyle bir olayın vuku bulduğuna asla ve asla inanmıyorum. Buna sol cenahta inanmıyor ama her zamanki gibi inanmış gibi yapıyor ve sevabına günahına bakmadan, olayı topluma çok güzel pazarlıyor. Nasılsa biliyorlar ki, ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar asla ve asla bir yaptırımla karşılaşmayacaklar.

Gelelim sağ cenaha. Sağ cenah ise, sol medyayı iftira atmakla suçluyor. Fakat ortada bir iftira yok aslında, bizzat iddia edilen olayın içindeki kişi tarafından mahkemeye intikal etmiş bir dava ve verilmiş ifadeler var. Yani ortada bir müfteri varsa ki, kalbim öyle olduğuna kanaat getiriyor. Bu müfteri sol cenah değil. Gidip şikayette bulunan ve 6 yaşından beri tecavüze uğradığını ve evlendirildiğini iddia eden bayan.

Sol cenah bu dava üzerinden Müslümanların üzerine yürüyor. Bu dava üzerinden hem Müslümanlara hem de adı geçen cemaate ve vakıfa saldırıyor. Oysaki, ortada bir suç varsa, bu suç şahsidir ve şahısları bağlar. Ne Müslüman alemini bağlar ne cemaatleri ne de partileri bağlar. Ama ortada bir suç yoksa da, bu defa hakkında bilgi sahibi olmadığı halde, müfteri ile birlikte hareket ettiği için büyük vebaldedir.

Bunun yanı sıra; ailenin, kızları tarafından üzerlerine atılan bu iftira hususunda, açıklama yapmada çok geç kaldıklarını düşünüyorum. Açıklamayı geç vakte bırakarak, istemeyerek te olsa, fitnenin büyümesine neden olduklarını düşünüyorum.

Gelelim, bu olayı ortaya atan bayana, ailesinin de beyan ettiği gibi, bu bayan 6 yaşında değil 17 yaşında evlenmiş. Birinci çocuğunu dünyaya getirdikten sonra ikinci çocuğuna hamile kalmış. Fakat 2. çocuk, karnında 5 aylıkken vefat etmiş. Zaten olanlar bundan sonra olmuş.

Yine ailesinin beyanına göre, bu olaydan sonra bayanın bütün hal ve tavırları değişmiş, akli dengesi bozulmuş, eşinden ayrılmış ve tesettürden çıkmış, farklı insanlarla arkadaşlık yapmaya başlamış.

Ben de ailesinin açıkladığı gibi, ya kızın, akli dengesinin bozulduğunu ve tedaviye ihtiyacı olduğunu ya da kendisinin bu halinin birileri tarafından kullanıldığını düşünüyorum. Zaten, 2012 yılında açılmış bir davanın, hala sonuçlanmaması ve bugün konuşuluyor olması da ayrıca enteresan.

Bu olayda her iki cenah tarafından yapılan en büyük hata, hakkında bilgi sahibi olmadıkları şeyin peşine düşmeleri ve İsra suresinin 36. Ayetine bilerek ya da bilmeyerek muhalefet etmeleridir.

Ne diyordu yeryüzünün ve gökyüzünün en büyük hukuk kitabı, İsra suresi 36. ayette; “Hakkında (gerekli ve yeterli) bilgin olmayan şeyin (aslını astarını bilmediğin mesele ve hadiselerin) ardına düşme (tartışmaya girme); çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan (her yaptığından) sorumludur, (cahilce iddia ve ithamlardan dolayı suçludur.)” Öyle işte…

Aklınızı başınıza devşirin. Akıllı olun. Akıllı telefonları da gördüğünüz her olaya inanıp, fitnecilerin peşine düşerseniz, imanınızı kaybedersiniz de haberiniz olmaz. Fitneye ateşle gitmeyin. O ateş gün gelir sizi ve ailenizi yakar bilesiniz.

***

Şenay Tek

Sivrihisar Haber Ajansı

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - 6 Yaşında Evlendirilme Yalanı

Gönül Dağı Dizi Film

dizi