Ülke Haberleri

24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!

2020 ogretmenler gunu - 24 Kasım Öğretmenler Günü

Çocuklarımızın eğitimi yolunda emek ve özverinin değerli temsilcileri, cefakar ve fedakar irfan ordusu öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutluyoruz.

Her ne kadar bilgiye ulaşmak için teknolojinin getirdiği bir çok imkan olsa da gözünün içine bakan, senin öğrenmenden ve ilerlemenden mutlu olduğunu gördüğün bir öğretmene, bir rehbere insanlık hep ihtiyaç duyacak. Şekli ve yöntemi değişse de Öğretmenlik müessesesi yok olmayacak. Çünkü öğretmen geçmişten geleceğe bilgiyi değil, öğrenmeyi öğretir.

ÖĞRETMEN DEMEK

Öğretmen mimardır, mimarlar bina yapar ve şekillendirirler. Öğretmenler ise insanların geleceğinin binasını yaparlar her bir karesini ilim tuğlalarıyla örerler ve geleceğe şekil verirler.

Öğretmen doktordur, doktorlar hayat kurtarırlar. Öğretmenler ise hayata tutunabilmeleri ve daha iyi yaşamaları için o hayatlara güç, kuvvet ve dayanma gücü verir.

Öğretmen iş adamıdır, iş adamı yatırım yapar ve bir şeyler üretir. Öğretmen geleceğe yatırım yapar. Başbakan, doktor, hakim, vali, müdür, müftü vb. üretirler ve daha nelerdir öğretmenlerimiz.

Geçmişimiz bu günümüz geleceğimiz öğretmenlerimiz onların varlığıyla varız, sevinçleriyle seviniriz, aydınlığıyla aydınlanırız. Allah öğretmenlerimizi başımızdan eksik etmesin.

***

24 Kasım Öğretmenler Gününü Sivrihisar Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen programda, ilçemizde görev yapan tüm öğretmenlerimiz ile bir arada kutladık.

2023 sivrihisar ogretmenler gunu - 24 Kasım Öğretmenler Günü
2023 sivrihisar ogretmenler gunu kutlama - 24 Kasım Öğretmenler Günü

Bazı insanların hayatımızdaki yeri öyle kıymetlidir ki bunu kelimelerle ifade edemeyiz. Yıllar geçtikçe bu kıymet, sevgi ve minnettarlık daha da artar. Bundan dolayı emekli öğretmenler unutulmadı. Sivrihisar Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen kutlama etkinliğine okul öğretmenleri ile birlikte emekli olmuş öğretmenler de davet edildi.

2023 sivrihisar vakif ogretmenler gunu - 24 Kasım Öğretmenler Günü

Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği olarak, Eskişehir’de yaşayan ve çoğunluğu uzun yıllar Sivrihisar’da görev yapmış emekli öğretmenlerle derneğimizde kutlama programında buluştuk. Bir çok eğitimcimiz şiirler, anılar ve hikayeleriyle kutlama programına renk kattı. Eskişehir’de Sivrihisar’ı yaşadık.

2023 sivrihisar dernek ogretmenler gunu - 24 Kasım Öğretmenler Günü

***

Bu yıl 24 Kasım Öğretmenler günü kutlama etkinliğinde eğitime vermiş olduğum teknik katkıdan dolayı, Eskişehir’de bulunan Önderdil eğitim kurumu tarafından bana verilen altın kaplama armalı Cumhuriyet’in 100. yılı plaketi.

Web sitesi yöneticisi: M. SEVİMBAY

Onderdil plaket - 24 Kasım Öğretmenler Günü
https://www.2023kisidenbirisiyim.com.tr

Eskişehir Sivrihisar haberleri

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - 24 Kasım Öğretmenler Günü

Gönül Dağı Dizi Film

dizi