Sivrihisar Haberleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Sivrihisar’da Büyük Bir Coşku İle Kutlandı.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Kaymakam Dr. Erdinç Yılmaz başta olmak üzere ilçe idari amirleri ve halkımızın katılımı ile coşkulu bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı. Sivrihisar ilçe stadyumunda gerçekleştirilen tören saygı duruşu, istiklal marşı ve bayrağımızın göndere çekilmesi ile başladı.

Günün anlam ve önemine değinen konuşmaların yapılmasının ardından ortaokullar ve liseler arasında yapılan şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan eserler okundu. Daha sonrasında okulların sırasıyla gösterileri ve halk oyunları sergilendi. Akabinde dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

23 nisan 2018  - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan’da Sivrihisar Belediye Başkanlığı Makamı Çocuklarımıza Emanet

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 98. Yıl Kutlama programı çerçevesinde, ilçemiz Hızırbey İlköğretim Okulu öğrencileri Aynur Kaya ve Serhat Fidancı sırasıyla Başkanlık koltuğuna oturdu.

Program kapsamında Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’yü makamında ziyaret eden Hızırbey İlköğretim Okulu öğrencileri başkan Yüzügüllü ile sohbet ederek isteklerini dile getirdi.

Tüm Dünya Çocuklarının Barış, Sevgi ve Huzur İçerisinde Yaşaması Dileğiyle, Geleceğimizin Teminatı Olan Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kuruluşunun 98. yıl dönümünü en içten dileklerimle ile kutluyorum.”

Hamid Yüzügüllü – Sivrihisar Belediye Başkanı

Sivrihisar’da Baba-Kız Uçuşu

Sivrihisar’da düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kağıt Uçak Yarışması’nda 40 minik ilk defa uçuş gerçekleştirdi. Festival havasında geçen organizasyonda, Ali İsmet Öztürk Türk tesciline geçen P-51D ile, kızı Semin Öztürk ise 2018’in ilk halka açık gösteri uçuşunu yaptı.

Yaşları 5 ila 15 arasında değişen çocukların katıldığı kağıt uçak yarışmasında birinciliği Füsun Öztaş, ikinciliği Kübra Özer ve üçüncülüğü de Alperen Uçar kazandı. Minik havacılar, P-51D’nin kokpitinde fotoğraf çektirdi.

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı