Duyurular

2024 Yılı Takvim

2024 Yılı Takvim

Miladi 2024 yili - 2024 Yılı Takvim

2024 Mübarek Gün ve Geceler

2024 mubarek gun ve geceler - 2024 Yılı Takvim

Her gün yeni bir güne uyandığımızda bu yeni gün bize çok fırsatlar, acılar ve başarılar verebilir ama her ne olursa olsun ertesi gün yeni bir gün olacak ve belki de hiç bir şey olmamış gibi sabaha gözümüzü açacağız.

Her ne yaşarsak hayatımızda yeni olduğunu ve bu yeni yaşantının da yarın eskiyeceğini ve geçmişte kalacağını unutmayalım.

Başlamak bitirmenin yarısıdır. Evet, insan kendine bir hedef belirler. Herkesin hedefleri, hayalleri farklı farklı. Arzumuz ne olursa olsun, kolay da olsa zor da olsa, gerçekleştirmek için harekete geçmeliyiz.

***

Miladi takvime göre 2024 yılına girdik. Bu yıl en az geçen yıl kadar zorlu geçebilir. Ayağa kalkalım ve dirilelim. Biz kendimizi yenilemediğimiz sürece, ne yeni bir yıl ve ne de yeni bir ekonomik gösterge hayatımızı yenilemez rutinimizi değiştirmez.

Bizi ve yaşantımızı değiştirecek olan şey, yeni bir düşünce biçimi, farklı bir bakış açısı, yeni bir kadraj ve yeni bir senaryodur. Kadrajı değiştirdikten sonrada, önümüzde Allahtan başka hiç bir engel duramaz.

Yılbaşı kutlaması, batıya karşı duyulan aşağılık kompleksi ile körü körüne bir taklit ve batı aşkının bir belirtisidir. İslami vasıflarımız nedeniyle bize Arap sevici diyenler, körkütük batı aşkıyla mankurtlaşmış olan batı seviciler, batıdan gelen her pisliği nimet zannetmişlerdir.

Kumar, içki ve fuhuş gibi haramların zirve yaptığı yılbaşının, İsa Aleyhisselam ile alakası olamaz! Allah’ın Peygamberlerinden biri olarak, bu tür azgınlık ve sapkınlıklarla mücadele etmekle hayatını geçirmiş olan İsa Peygamberin yılbaşı kutlamalarıyla ne alakası olabilir?

***

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - 2024 Yılı Takvim

Gönül Dağı Dizi Film

dizi