Ülke Haberleri

15 Temmuz 2023

15 Temmuz 2023

15 temmuz - 15 Temmuz 2023

Var olmak ile yok etmek arasındaki kanlı bir tarih. Bir millet ki dünya üzerinde dünya tarihinde devletsiz kalmamış esareti ölüme yeğlemiş. Türk Milletinin peygamber ocağı bildiği asker ocağından çıkmış vatan haini köpeklere karşı var olma savaşının tarihidir 15 TEMMUZ

Bir milletin İslam’a girmesiyle tarihin yazılış akışı değişir. Bu Millet İslam’a sahip çıkmış ve Müslümanların hamiliğini üstlenmiş, 1000 yıldır İslam sancağını şerefle taşımış. Tabi bu zor bir dava kutsal görevdi. Haliyle düşmanları olacak, hainler çepeçevre kuşatacaktı. Tarih boyunca çeşitli entrikalar ve oyunlarla bu milleti yok etmek istediler.

Fakat her defasında kendi oyunlarına kendileri düştüler. Haçlı zihniyeti ordularıyla Çanakkale’de, Kurtuluş savaşında geldiler. Bu millet bu yenilmez orduları kazmayla, kürekle geri püskürttü. Silahla bu milletin bileğini bükemeyeceklerini anladılar. Bunun üzerine en hassas yumuşak karnımızdan “din hasiyetiyle” girdiler.

40 yıl boyunca din hizmet adı altında bizleri uyuttular.

Bundan 7 sene önce 15 Temmuz 2016 gecesinde hain emellerine ulaşmak için işgale yeltendiler. Fakat bir şeyi unutmuşlardı; bu milletin ecdadından gelen asil ruhu ve kalplerindeki sonsuz iman gücünü.

İşte o gece tanklara, kendilerine doğrultulan silahlara hatta havadaki jet ve helikopterlere meydan okuyup sadece ve sadece gönüllerindeki iman silahıyla şehadete yürüdüler. Şanlı bir destan yazdılar.

Evet, 15 Temmuz. Hala bu topraklarda vatanımızda özgürce başımız dik nefes alabiliyorsak o gece ve asırlar boyu bu topraklar için şehit ve gazi olanlar sayesindendir. Yaradan Mevla onlardan razı olsun inşallah. Şehitlere rahmet gazilere uzun ömürler nasip etsin.

15 Temmuz bu ülkeye bu ülke insanına bu topraklarda yaşayıp ta bu toprakların ekmeğini yiyip suyunu içip ihanet edenleri ve zihniyetinde fikrinde vatan hainliği olanları göstermiştir öğretmiştir.

Bizler ve gelecek nesiller bu şanlı direnişi asla unutmayacağız. Her zaman minnetle şehitlerimizi ve gazilerimizi hatırlayacağız. Tüm şehitlerimizin önünde saygıyla eğilir ve üç ihlas bir Fatiha okumaya davet ediyorum.

***

15 Temmuz şiiri

Zırhlara meydan okuyan yayından fırlamış okuz
Tek yürek olur tehlikeye yürürüz omuz omuz
Millet ki cesareti, inancı olmuş ona rumuz
Siper edilmiş göğüsle, destan 15 Temmuz

Düşmana, her hainliğe boyun eğmez meydan okuruz
Silah bulamazsak da tek gücümüz üfler okuruz
Tarihi, ezelden beri biz yazar biz okuturuz
Alelade bir tarih değil, destandır 15 Temmuz

Mesut AKDAĞ

Sivrihisar Kurşunlu Camii Eski İmam Hatibi

mesut akdag 90x90 - 15 Temmuz 2023

Yorum Yaz

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Web Site Hakkında

Sivrihisar Web Medya

Sivrihisar Şehrengizi

sivrihisar sehrengizi 1 - 15 Temmuz 2023

Gönül Dağı Dizi Film

dizi